Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

TheMask avatar TheMask 3 Точки

Java HelloJava

Здравейте на всички програмисти и бъдещи програмисти.
Да започна с това,че съм нов и реших,че е време да започна да се уча и занимавам,защото имам голямо желание и както се изисква с Английският език съм на ниво за да програмиран.
Реших да избера езикът Java,защото в този форум бях прочел и в много други се заинтересувах към тази книга и най-вече е доста добра като за начинаещи в програмирането.Вече запознах с т.нар. първо програмиране от книгата на Светлин Наков и колектив,но да попитам пак за да не сгреша при някоя стъпка.
1-Най-вече прочетох от началото до 1-та стъпка програмирането с кодът HelloJava.java.
2-Направих директория всичко,което го пише там с 3-те първоначални команди (mkdir introToJava ,cd introToJava и след това notepad HelloJava.java).
3-Пристъпих към кодът: ВНИМАНИЕ! кодът съм го копирал и поставил правилно,но не знам защо така излиза.

class HelloJava {
public static void main(String[] arguments) {
System.out.println("Hello, Java");
}
}

С notepad текстов документ разбира се него допълних,че ми излезе при 3-та команда (notepad HelloJava.Java) и след това го записах.
4-Написах в cmd(конзолата): javac HelloJava.java и както пишеше в книгата,че ще се очаква тази грешка продължих напред.
5-Причините няма да ги изреждам.
6-По 2 начина намерих да се оправи проблемът като се зададе правилната директория или се инсталира май JDK.
7-Използвах 1 с името на директорията: c:\Program Files\Java\jdk1.8.0_05\bin\javac.exe" HelloJava.java ,но преди това написах в конзолата както е редно: javac HelloJava.java ,но не го намира не знам дали го обясних добре,но въпросът ми е искам да ми се появи този надпис в конзолата Hello, Javapза да мога да продължа напред със следващата стъпка.
Благодаря предварително.
Ето да допълня и със снимка дори ги написах пак 2 команди,но нестава(c:\Program Files\Java\jdk1.8.0_05\bin\javac.exe" HelloJava.java и java HelloJava)


[img]http://prikachi.com/images/22/7318022S.png[/img]

2
Java Advanced
Anonymous:
Solved. Closed.
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Здравей, в screenshot-а е изпуснато javac:

javac HelloJava.java 

ЕДИТ: Изглежда си пробвал/a и други варианти, виж тази тема, явява ни се 7-ма задача, може да има нещо, което да ти помогне. Принципно съм описал стъпките най-горе.

0
TheMask avatar TheMask 3 Точки

Ок Благодаря ви за бързият отговор все още съм на 15 и може да съм малък сигурно,но много голямо желание имам към програмирането неговото изучаване и усвояване като език.
Вече ще гледам да не допускам такива грешки.

1
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Супер, че си почнал да се занимаваш от по-малък, и аз г/д от тази възраст пиша, като цяло C#-а бих го препоръчал повече за първи език, но щом си се спрял на java-та :) Иначе много си приличат двете. Ако имаш нужда от помощ за някои неща, нямам против да помагам, ако искаш ме потърси във фейс или на някой от другите контакти от профила ми :)

1
Alexandar avatar Alexandar 118 Точки

Виж каква дребна греша ти прави проблеми :D изпуснал си едната кавичка :

Ти си написал(глеедам по снимката) - C:\User\Svetlana>(ето тук си изпуснала кавичка " )c:\Program......\java.exe" HelloJava.java

Как трябва да е : C:\User\Svetlana>"c:\Program......\java.exe" HelloJava.java

Успех :)) Ако пак не стана пиши.

1
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Очите ще ми извади и на мен :) и все пак първо си трябва и compile.

1
Alexandar avatar Alexandar 118 Точки

Е да де мислех, че това е ясно :)

1
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Да де, казвам го да не го объркаме допълнително момчето :) :D

1
iliya_boyanov avatar iliya_boyanov 28 Точки

javac HelloJava.java

java HelloJava

Това е последователността, но трябва да си въведеш състемния път към javac  c:\Program Files\Java\jdk1.8.0_05\bin\javac.exe в системните пътища 

2
TheMask avatar TheMask 3 Точки

Благодаря за отговора все пак аз реших и добавих точно този път към path от свойствата на компютъра за да не пиша всеки път директорията

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.