Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Признаване на оценки за курса "Programming Fundamentals - май 2016"

Понеже продължават въпросите за възможността за признаване на оценки за курса "Programming Fundamentals - май 2016", пускам нова тема във форума, специално за да уточня кога и как става това.

Ако някой е взел изпита по "Progamming Fundamentals" на 24 април 2016 г, от 9:00 часа, ще му признаем оценката от този изпит като оценка за курса "Programming Fundamentals - май 2016". Никакви други оценки не се признават!

Курсовете "C# Basics", "C# Advanced", "Coding 101" и "Programming Basics" (в стария вариант и в новия вариант) са различни курсове, имат отделни изпити и оценяване и носят отделни кредити и оценките от тях не се пренасят към "Programming Basics".

По ниво на трудност в момента имаме следната подредба:

  • Programming Basics (новия Coding 101) е с трудност 20/100 и дава 3 кредита.
  • Programming Fundamentals е с трудност 40/100 и дава 6 кредита.
  • C# Advanced / Java Advanced е с трудност 60/100 и дава 6 кредита.

Курсът "Programming Fundamentals" е нов и се провежда за пръв път през март 2016 г. Той беше създаден като междинна стъпка между Programming Basics и Advanced C#, за да не се вдига рязко трудността (междинно стъпало). Следователно няма как да признаваме оценки от предишни години.

Важно: курсът "Programming Fundamentals" не е задължителен. Можете да завършите и без него. Това се отнася най-вече за старите випуски, които са карали стария Programming Basics (от 2014-2015 г. с трудност 30/100). Те могат да завършат без да взимат курса "Programming Fundamentals". За тях той се явява бонус и може да им даде допълнително до 6 кредита.

Наков

4
Programming Fundamentals 18/05/2016 16:45:20
evgenikolov avatar evgenikolov 304 Точки

Искате да кажете, че ЦЯЛОТО ОБУЧЕНИЕ на студентите от 2015, а и по стари тотално се обезсмисля?

Трудно ми е да повярвам как това се случва точно в СофтУни?!

Някой би ли обяснил каква е логиката от подобно нещо? Минали сме Adv C# OOP HQC вече започваме да специализираме по конкретни технологии, а сега изведнъж за да завършим ТРЯБВА ДА МИНЕМ ИЗПИТ НА КОЙТО ИМА ЗАДАЧИ КОЙТО ТЕ ПРОВЕРЯВАТ ДАЛИ МОЖЕШ ДА ВЪРТИШ ЦИКЛИ? 

Какво значи:

"Курсовете "C# Basics", "C# Advanced", "Coding 101" и "Programming Basics" (в стария вариант и в новия вариант) са различни курсове"

Ами то догодина като има СофтУни 4.0 нищо не пречи да има C# BASICSFUNDAMETALSCODING202 курс, който ще е различен и ще трябва и него да вземем за да завършим.

Разликата която се получи е огромна. Старите студенти, които отделихме толкова време за да минем тези курсове, сега се обезсмисля. Изкарахме цял 6 месечен модул от който я някой курс се зачете, я не.

Няма да се очудя ако ми кажете и че ООР 1 и ООР 2 са различни курсове от миналите OOP и HQC и че и те няма да ни се признаят за специалност C#?

6
18/05/2016 15:11:31
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Нищо не се обезсмисля. Получаваш отделни оценки и кредити за всеки курс, който си преминал. Ако не искаш да вземеш този курс, не го взимай, пропусни го. Обаче не можем да ти признаем оценка за изпит, на който не си бил. Можеш да завършиш и без този изпит, просто ще трябва да си събереш кредити от други курсове (които са по трудни и ще трябва да вложиш повече усилия).

Наков

1
evgenikolov avatar evgenikolov 304 Точки

Напротив, обезсмисля се времето вложено за да преповтаряш изпит, на който знаеш абсолютно всичко и си взел всички производни на него със отлична оценка. 

Нали за да завършиш по основната програма една голяма част от кредите са от TECH MODULE. 

Първоначално представен ни модула си беше добре, след това за да набутате повече хора в СофтУни със знания 1/3 от тези с който ние сме влизали преди в СофтУни, добавихте най-голямата идиотщина Programming Fundametals.

Oще помня преди 2 месеца как ни приканвахте нас от SoftUni 2.0 да запишем Tech Module понеже бил Cool и ще научим много неща. Всъщност какво се получава - чакаме от края на февуари чак до сега без да имаме курсове по основната програма уж да пипнем нови технологии и да се насочим, а всъщност учим GitHub, Типове данни, масиви и листове.. и това заема една стабилна част от модула като съответно намаля останалото време за технологиите.

Да, мога да не си взема изпита, но така не мога да завърша "готиния" Tech Module => ще трябва да се явя на Х отворени курсове за да мина основната програма. 

Пак питам, какво пречи следващата пролет да обявите СофтУни 4.20 и да трябва да ходим пак по начални изпити за да минем програмата?

Целта на софтуни не беше ли да акселерира обучението ни за да не се бавим в развитието си? Защото сега се получава едно огромно затлачване, стоим и тъпчим на едно и също.  


 

5
18/05/2016 15:44:18
KrasiNedew avatar KrasiNedew 65 Точки

Ти остави, че го изкарахме тоя модул. Обучението, което получихме от началото на септември месец определено беше на ниво. Обаче тая ситуация е много зле. Значи първо караме 6 месеца смислено обучение. След това ни се казва - сори пичове за да продължите трябва да изчакате до май месец (3 месеца) за да продължите по-нататък. Карайте структури от данни и алгоритми през това време. Ок изкарахме ги тези курсове, даже и с отлични резултати (говоря за себе си и Евгени). И сега ни се казва: "Еми пичове, за да учите при нас, трябва да ни покажете, че можете да въртите цикли, да пишете if-ове и т.н. А и освен това, ами вече го няма тоя модул фундаменталс. Ся ще учите друго ООП и другия курс няма да се казва КПК, а ООП 2. Ама тва са други курсове не сте ги карали (явно ООП-то се е променило през последните 3 месеца). А и advanced c# да не забравяме - всичко общо 4 месеца още плюс една таксичка. Ама, за да почнете да ги учите тия работи трябва да изкарате новия tech modul - той ще ви запознае с нови технологии, които не сте пипали и да си изкарате отново basic изпита (казвате, че е по-труден: сори ама като им гледам изпита от май месец е елементарен в сравнение с изпита, който ние карахме, за да влезем).

А относно лекторите - единствените добри, които досега съм имал са били Royal, Наско, Фил Колев и Богомил. Всеки един от тях знае за какво приказва и се е занимавал с това продължително време. Просто предават знанията си много добре. По-нататък лектори ще ми бъдат хора, започнали обучението си заедно с мен, но с по-кофти резултат на всеки един изпит досега (нищо лично пичове). Как аз/ние мога да съм сигурен в качеството на обучение при положение, че някои от самите лектори не са се занимавали с програмиране повече и по-задълбочено от мен.

10
martin_n_marinov avatar martin_n_marinov 26 Точки

Аз имам още един въпрос. Карал съм Programming Fundamentals, но понеже не ми се седи 4 месеца с ръце в джобовете, 

има ли възможност да се запиша за Java Fundamentals(понеже съм го карал на C#) ? 

Съжалявам ако съм изпуснал срока, но всички хора които попитах не знаеха до кога е крайният срок.

Ще се радвам ако проявите разбиране.

0
Mozez avatar Mozez 55 Точки

Значи преди време като роптах срещу несправедливостите в СофтУни, ми набивахте минуси и никой не ме подкрепи и никой от екипа не обърна внимание на думите ми. Сега мрънкате като е късно. Както се казва всеки народ заслужава съдбата си.

-1
darinchakalov avatar darinchakalov 5 Точки

Здравейте, аз участвах в изпита точно на 24 Април 2016 от 9.00 часа. Тъй като няма да имам възможност да присъствам на датата 12 юни и ще се наложи да използвам оценката си от прединия изпит , въпросът ми е трябва ли някъде да отбележа, че ще позвам тази оценка ?

0
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Тази оценка би трябвало към настоящия момент вече да ти е в профила. Я си провери.

0
darinchakalov avatar darinchakalov 5 Точки

Там си е. Сега видях че е добавена втора оценка. Бладодаря за бързият отговор.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.