Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Alexander7337 avatar Alexander7337 15 Точки

C# Fundamentals - Lab - BashSoft

Има ли някой, който да прави упражненията от Lab-овете?

Интересува ме конкретно вторият Lab и дали стъпките са описани коректно?

Тагове:
2
C# Advanced 19/05/2016 18:59:38
SimMtr avatar SimMtr 72 Точки

Направила съм втората част на Лаба, при мен за сега всичко работи коректно. Какво точно те притеснява?

1
Alexander7337 avatar Alexander7337 15 Точки

Не успях да прочета файла data.txt. Когато пусна програмата, излиза Reading data... съобщението и изчаква потребителят да въведе нещо, Никъде не използвам StreamReader в метода ReadData(), но и не го виждам в описанието на задачата (Problem 3 от Lab2). Според теб трябва ли да се стриймридват в този метод данните?

0
20/05/2016 10:09:41
msmilkoff avatar msmilkoff 338 Точки

Не, ти в момента имаш имплементиран метод само за четене от конзолата. Когато ти изпише Reading data..., просто копи-пействаш текста в конзолата и ако всичко е наред ти изкарва правилния резултат.

4
20/05/2016 10:41:04
Alexander7337 avatar Alexander7337 15 Точки

Защо да е лесно, като може да е трудно!? :)

Първият тест мина безпроблемно, а вторият искаше малко наместване.

Мерси.

0
20/05/2016 15:52:40
iozzilina avatar iozzilina 22 Точки

Колеги, BashSoft всеки в къщи ли си го прави, или го има като лаб с лектор? Ако е второто, ще има ли видеа към него?

Благодаря предварително. 

 

0
Alexander7337 avatar Alexander7337 15 Точки

По-скоро е второто, което казваш. То е част от упражненията, някой път и лекциите. Видео за лаба не съм чувал, че ще се прави. Добре е всеки път преди да се захванеш с него да презапишеш файлчето със заданията.

0
DonchoPatronski avatar DonchoPatronski 35 Точки

Всеки сам си го прави.
За да те улесня ето как са разпределени функциите по класове, че мен това ме обърка до някаква степен. Абе виж цялото https://github.com/Patronski/ModuleCSharp/tree/master/bashsoft

1
iozzilina avatar iozzilina 22 Точки

Не знам как да ти кажа тенкю за този проект!

Успех утре!

0
iozzilina avatar iozzilina 22 Точки

При втория лаб има две грешки които намерих в пдф-а, освен ако аз не пропускам нещо.

1. класа "Data" го викат по-късно като "StudentRepository". 

2. в повикването на "Data.GetStudentScoresFromCourse"     аргументите са разменени т.е трябва да са : ("Unity", "Ivan");

 

1
Alexander7337 avatar Alexander7337 15 Точки

Lab-овете ми приличат малко на QA. Проверяваш дали резултатът излиза, връщаш се на кода и започваш да дебъгваш. После оправяш разни малки нещица.

0
Jivko1 avatar Jivko1 56 Точки

Мда, интересното е, че лабовете били навързани и без да си правил първите, не се разбира много какво искат от теб в следващите. Само, че на упражненията, които изискват DIY Judge, трябва да си го направиш задължително с този lab- туториал, който е даден. Съответно аз изгубих доста време да разбера какво се опитват да ми кажат в него, защото липсват класове като OutputWriter и др. Поне да имаше линк към предишните, за да става ясно... И да, ако имаше видеа на лабовете, нямаше да е зле.

P.S. Не ми се ще да хейтвам новата система, но ако чакаме да се напасват и изглаждат нещата толкова време, колкото е отнело на предишната, със сигурност не е добре, особено за опитните зайчета като нас.... И за онлайн студентите особено е доста прецакващо...
 

 

 

 

0
Alexander7337 avatar Alexander7337 15 Точки

Обмисля се идея в края на курса да се качи решението на автора, т.е. докъдето е стигнало самото приложение BashSoft, доколкото разбрах от лекциите. В следващия курс ще продължи работата по него. За да е 100% сигурно, обаче, може би е добре да се потвърди тази информация.

0
iozzilina avatar iozzilina 22 Точки

По принцип не са трудни за изпълнение. Но много от инструкциите са противоречиви, или чисто грешни. Например, в Лаб 3 ти казват изрично да направиш нов проект.... а работата трябва да си е в този който си го почнал отначало... Или е тест, или автора не внимава. Ако е второто, съм много разочарована.

Би било добре ако не спират камерата за упражненията и лабовете. Даже и да трябва да превъртим няколко минути от записа, отговорите на зададените въпроси биха били много полезни.

3
13/06/2016 23:39:09
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.