Loading...
rado84 avatar rado84 1 Точки

Защо собствена, а не готова платформа за форум?

Интересно ми е защо сте прибегнали до собствена платформа за форум, а не готова, като например phpbb3? С bb3 се работи много по-лесно, отколкото с тази, а ако не се лъжа май беше и оупен сорс и съм чувал, че лесно може да се модифицира и интегрира в сайтове.

Тагове:
Kolesnichenko avatar Kolesnichenko 8 Точки

Не съм запознат с текущия форум но гледам, че темата виси и ще пробвам да обясня моята гледна точка относно готови и собствени разработки. Не е достатъчно само да си чувал, а и да си пробвал това онова, за да можеш да прецениш до каква степен нещо готово ще ти свърши работа. В това влиза производителността, лекотата на работа удобството и други неща свързани с разработчиците и ползвателите на една система. Текущия форум ми изглежда опростен и олекотен за работа което за мен го прави по добър от каквато и да е php разработка.

1
28/05/2016 14:11:09
rado84 avatar rado84 1 Точки

Оставяме настрана факта, че двойни и тройни постове се появяват, когато си искат. Както и това, че като влезеш в дадена тема с линка "последна активност", ти показва едни постове, като влезеш през линка от камбанката, ти показва други постове, а ако искаш да видиш всичките постове, трябва или да цъкнеш на заглавието на темата (като пак няма гаранция, че ще ти покаже всички постове), или на специалния бутон "виж всички постове" и дори и тогава винаги има един-два поста, които остават скрити по неясни причини.

Освен това нямах предвид да интегрират платформата в ASP.NET, а обратното - някои аспекти на АСП-то в bb3, като например статуса на влизане - логваш се в сайта и автоматично те логва и във форума. Като гледам руснаците от rutracker.org в какво са превърнали платформата на bb3 форума, явно не е толкова трудно да се модифицира.

3
Kolesnichenko avatar Kolesnichenko 8 Точки

Въпроса не е дали е трудно или не а дали има смисъл. Иначе това с бутоните целта им е различна и затова ти дава различна информация, за да може да не се разсейва със странични фактори потребителя.

-1
sholeto avatar sholeto 93 Точки

Доколкото съм запоснат системата на СофтУни е ASP.NET приложение. Не знам какво си чувал за това, но едва ли ще е лесно да се интегрира PHP базиран форум в него. :D

1
gdurankiev avatar gdurankiev 982 Точки

Здравей,

Използваме собствено решение поради редица причини, но най-важните са:

  • СофтУни като платформа не използва PHP и процеса на интеграция не би бил много прост
  • Собствената ни платформа ни позволява по-голям контрол и възможност за модификация
  • Поддръжката и надграждането и са по-лесни, тъй като липсва ненужна функционалност
0
cheresharov avatar cheresharov 42 Точки

Една препоръка за форума - Всички отговори/коментари трябва да са видими!

Така както е в момента, в 90% от случаите по 5 човека постват един и същ отговор, защото всички предни са скрити, а никой не се усеща първо да натисне "Покажи всички коментари"

1
b.yordanov avatar b.yordanov 146 Точки

Аз лично никога нямаше да се запиша на който и да било курс ако сайтът беше wp + форум phpBB, Това не говори добре за софтуерна академия (според мен).

-1
cvetomirG avatar cvetomirG 132 Точки

Здравей,  и аз мислех преди време така, като се занимавах с клиенти / seo / изработка на сайтове. Винаги преди мислех върху това защо пък трябва да се пише готова система, хем излиза скъпо, хем не е достатъчно сигурна, за сметка на това има готови решения с много плъгини и всичко идва наготово. Да ама не, впоследствие, понеже вмомента имам един скрипт, който продавам що годе успешно   разбрах някои неща - когато системата е изцяло custom не зависиш от нищо. Тоест - да кажем, че имаш wordpress с 20 плъгина и излиза wp ъпдейт и след него 20 ъбдейта за плъгините - нещо гарантира ли ти, че няма да ти се счупи функционалността, да не говорим за security, 0 day exploits ( а wp за пример има много такива ). Като цяло нямаш контрол над нещата, да имаш ги готови нещата, но например в моя скрипт знам точно къде могат да ме ударят и как, докато в готовите системи това го нямаш. 

Поздрави, Цветомир

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.