Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

smu4k avatar smu4k 34 Точки

Разделители/Сепаратори

Здравейте,
 имам малко нужда от помощ, необходимо ми е да добавя запетая и разстояние след всяка цифра който печата този for-each, но след последната цифра, която отпечатвам не трябва да има нищо. Аз се опитвам с ", " , но това май няма да свърши работа.

foreach (var item in numbers)
            {
                Console.Write(item + ", ".TrimEnd());
            }

опитах с .TrimEnd() но това ми реже само спейса. А пък judge не иска да ми помогне и да ми периеме вярната задача заради тази запетая там.

Благодаря предварителноwink!

 

0
Programming Fundamentals
IskrenPenev avatar IskrenPenev 177 Точки
Best Answer

Пробвай с някое от тези:
 

for (int i = 0, i < numbers.Lenght; i++) 
{
    Console.Write(numbers[i] + ", ");
}
Console.WriteLine();
-----------или----------
Console.WriteLine(string.Join(", ", numbers));

И двете работят, като второто е малко по-елегантно.

Поздрави!

2
stefan.delchev avatar stefan.delchev 49 Точки

С Trim се премахват само интервали (спейсове). Най-лесно ще се получи ако вместо foreach използваш for и преди да отпечаташ резултата проверяваш дали индексът на който си в момента е предпоследн в масива, и ако не е отпечатваш ", ". В противен случай печаташ само item.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.