Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

alabama415 avatar alabama415 101 Точки

Задача 2 от Домашно 3

Здравейте колеги и честит празник,
Преди началото на работните дни реших да се захвана с домашното, но още на първа задача леко зациклих. Въпреки, че няма да бъде оценявана искам да я направя, но резултата не е много добър. Ще се радвам да споделите начина на работа, аз правя следното.

1. Отварям хистограмата. В нея това, което виждам (надявам се да е вярно разсъждението ми) - В светлите нюанс липсва информация, в средните има изгаряне на информация (стълбове до горе), в тъмните също има малко липсваща информация.  За това правя следното.
2. Отварям Levels и от там с плъзгачите на тъмната и светлата област ги поставям там където започват стълбовете. След тази стъпка в краищата на хистограмата застават стълбовете, а в центъра липсва информация. В каналите също поправям левелите само в светлата област.
3. От shadows/highlight нагласям в началото клипа на 0 както е обяснено на видеото, за да мога аз да си контролирам всичко. работя главно със Светлите области, като Amount го правя 32%, а широчината на тоналността също 32 също, а радиуса не го пипам.

Резултата още не е същия като на снимката от домашното. И решавам отново да се върна в Левелс и да работя по синия канал, разбутвам още нещата небето става синьо но по-светло, около сградата на снимката автър е с бели облаци, а при мен са сини.

Но определено двете хистограми на снимката която правя аз (снимката преди) и примерната готова снимка се различават.

Надявам се някой да помогне и да каже какво точно бъркам

 

Тагове:
0
Photoshop
AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

Последно се разбрахме това домашно да остане, с удължен срок.

Предполагам, че става въпрос за първото подусловие на втора задача, катедралата.

Не височината на стълбовете говори за прегаряне или заливане, а струпването на стойности в краищата на хистограмата.

Размени стъпки 2 и 3. Събирането на крайните плъзгачи с Levels увеличава контраста, а проблемът е да се "извади" информацията от тъмните и светлите тонове, което става с Shadows/Highlights.

Не е необходимо да стане съвсем същото, да се вижда по-добре (субективно) и да си поиграете с контролите, е достатъчно.

Поздрави!

4
dreamzz avatar dreamzz 5 Точки

Здравейте,

Да разбираме ли, че Домашно 3 ще бъде с удължен срок след 31 май? 

 

0
AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

Удълженият срок се отнасяше за домашно 2, за третото имаше две седмици и не мисля да го удължавам.

0
zorica_doneva avatar zorica_doneva 15 Точки

Здравейте :)
Имам въпрос, върху тази домашна, за това ще ползвам темата.
Условието: Изострете изображението, като преди това се погрижите за цветния шум и jpg компресията.
Това значи: При Image > Image Size да използваме тези опции за sharpen i smoother?  
И .. за какъв цветен шум става дума? :D 

1
AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

Ако става дума за задача 2, второ подусловие, това с остротата и шума са неща от темите Blur и Sharpen, които останаха за следващия път. Това са слайдове 21-24 от презентацията, ползвайте видеата от предния курс или изчакайте до следващата лекция :)

Поздрави!

2
zorica_doneva avatar zorica_doneva 15 Точки

Аха! Ясно.
Добре, благодаря! :) 

0
Hello avatar Hello 1 Точки

Има ли начин на изображението с катедралата небето да стане синьо ? 

1
AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

Има, да. Опитайте като начало Shadows/Highlights със стойности (отгоре-надолу) {20,20,20 / 50,50,50 / 30,30 / 0,0}. След това изсветлете средните тонове с Curves (input 128 to output 200) и ще видите синьо небе :) Не казвам, че това са точните стойности и ще стане същото, но не е и необходимо. Пробвайте и други варианти.

Поздрави!

4
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.