Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

evgenikolov avatar evgenikolov 304 Точки

[Homework] Arrays-Exercises - 10. Pairs / Runtime Error

Здравейте, решавам упражненията към лекцията за масиви в курса Programming Basics.

Стигнах до тази задача: линк към judge

Измислих това решение, логиката като цяло е правилна, но минават само 2 от 5 теста. Останалите гърмят с Runtime Error.

Най-вероятно проблема е при четенето на input или несъвместими типове, пробвах няколко варианта, но реално не мога да се сетя какви може да са тестовете. Ако някой я е решил или види грешката в кода моля да помага. :)

 

0
Programming Basics
IskrenPenev avatar IskrenPenev 177 Точки

Runtime Error значи че получаваш Exception или по точно IndexOutOfRangeException (излизаш от рамките на масива).
Можеш да го оправиш като във втория цикъл който завърташ промениш условието на :

for (int i = 0; i < input.Count -1; i++)

Така си сигурен, че  j = (i+1) няма да излезе от размера на масива.

0
evgenikolov avatar evgenikolov 304 Точки

Благодаря за предложението, но не е това проблема. 

След поправката отново продължава да си гърми.

0
Raskolnikov avatar Raskolnikov 102 Точки

Проблемът е, че на втори ред може да се подадат като вход повече от едно числа. 

Ако сплитнеш втория ред по спейс, няма да гърми :)

А от къде взе условието на задачата? Аз не го намирам...

1
24/05/2016 23:26:31
evgenikolov avatar evgenikolov 304 Точки

Ок, така се оправи Runtime, но сега не знам как трябва да изведа изхода ако има повече от 2 различни разлики. Няма пример с няколко такива за да знам какво трябва да изведа. Пробвах със " ", ", " и със нов ред, но не стана.

0
Raskolnikov avatar Raskolnikov 102 Точки

Аз пробвах да сумирам всичко и да го изкарам като едно число и не става.

0
psdimitrov avatar psdimitrov 75 Точки

А ще може ли да кажеш откъде намери условието на задачата, защото аз не мога да го намеря. В джъдж системата има задачи за решаване, а няма условия, в инстанцията на курса няма нищо по тази тема. Търсих стари инстанции и пак нищо не намерих.

Онзи ден реших да реша някоя задача от programming fundamentals в джъдж, за да видя какво учат сега новите студенти и след половин час търсене на условия без успех, се отказах. Не мога да разбера какъв е смисъла да има задачи за решаване в джъдж, а да няма условия за тях.

0
evgenikolov avatar evgenikolov 304 Точки

Ето от ТУК можеш да видиш всички материали, още преди да са линкнати в страницата на курса. Това е репо-то на СофтУни за ресурси. 

Ако ти поиска login

  • username: student
  • password: student

Трябва да имаш впредвид, че това не са финални версии и подлежат на промени, докато дойде определената дата на лекцията.

3
24/05/2016 23:53:35
psdimitrov avatar psdimitrov 75 Точки

Благодаря много!

0
evgenikolov avatar evgenikolov 304 Точки

Колеги, оправили са тестовете на задачата. Вече си минава със 100/100. :)

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.