Loading...
Jordan_Dobrev12 avatar Jordan_Dobrev12 336 Точки

Реализацията на един програмист!

Здравейте,колеги! Бих искал малко насоки и съвети относно това " Как да се реализирам като програмист " ? Все още съм ученик , след 2 години завършвам средното си образование и искам да се насоча към СофтУни. От близо половин година гледам видео лекциите , който се качват на сайта , решавам упражненията в Judge и придобивам информация. Някой неща разбирам , други не чак толкоз , но се справям горе долу добре. Изпитвам трудности при решаване на задачи , ако реша една задача коректно и след това я направя отново без да гледам от лекцията или от презентацията , има някакви грешки. Искам да запиша Programming basics курса и да присъствам на лекциите за да може да ми стане по-ясно всичко , пък и по-приоритетно е да присъстваш там (поне според мен) След Programming basics курса не знам на къде са се ориентирам, към Tech Module -а ли ? След като получиш фундаменталните знания на програмиране " Как можеш да се реализираш " ??? Искам да се науча да програмирам " ИГРИ " На къде бихте ме упътили за да мога да се реализирам като програмист на игри ?
2
Общи приказки 25/05/2016 12:34:42
mishomihaylov avatar mishomihaylov 67 Точки
Best Answer

Като за начало се научи на фундаментите в програмирането и решавай задачи, за да свикнеш с мисленето. Нормално е в началото да не ти се получават нещата, но с практика ще стане. Какво ще програмираш, на този етап от твоето развитие, не е толкова важно. Изкарай си Tech Module и виж кои от 4те направления ще ти допадне най-много. Какви игри по-точно искаш да правиш ? В СофтУни 2 ние карахме C# Fundamentals след Programming Basics. Там след C# Advanced курса имахме ООП, където имахме да правим игра за екипен проект и от там горе долу вече можеше да се насочиш към някакви Engine-и или фреймуърци, ако искаш да правиш игри. Скоро свърши и отворения курс по Unity3D. Това е силен Engine за разработване на 2D и 3D игри на различни платформи, на него е правена и HearthStone. Може да разгледаш видеата. За игри също е добре да запишеш и идващия курс по C++, виш описанието на курса, насочен е точно за Gaming индустрията. Ако си избрал C# за начало наблагай на Advanced, ООP и HQC, ако друго пак същите неща.

2
TanyaZheleva avatar TanyaZheleva 354 Точки

Ако наистина искаш да запишеш Programming Basics, решавай задачи, отиди на изпит. Ако го вземеш влизаш в Tech Module-а, който има за цел да ти помогне да се ориентираш кой език ти допада най-много - C#/Java/JS/PHP.

За реализацията - правиш/участваш в проекти, натрупваш знания, отиваш на интервю за работа. Бъди мотивиран.

Относно желанието ти да "програмираш игри" - погледни отворените курсове, мисля, че имаше няколко свързани с гейминга. Погледни в интернет за повече информация за университети/курсове, които предлагат подобни обучения.

Успех!

 

3
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.