Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Kolesnichenko avatar Kolesnichenko 8 Точки

IoT в Windows 10

Здравейте,

Въпросът ми е свързан с IoT в Windows 10. Имам Arduino Uno с BLE shield където съм пуснал програма която изпраща съобщение щом някой се свържи към него. В Universal Windows проект успявам да видя Arduino устройството с BluetoothLEAdvertisementWatcher и да видя основни данни с BluetoothLEDevice. Но не мога да се свържа с устройството. Когато проверявам статуса е Disconnected. Ако знаете как мога да се свържа и да прочета данните които предоставя Arduino устройството ще съм ви благодарен.

Тагове:
2
Хардуер 27/05/2016 06:55:19
rado84 avatar rado84 1 Точки

Май не си влизал в сайта на производителя, където пише, че устройството върви с т.нар. PC Suite, който също така инсталира и драйвер за това Ардуино:

https://www.arduino.cc/en/Main/Software

-2
Kolesnichenko avatar Kolesnichenko 8 Точки

Според теб за какво вършат работа драйверите и конкретно този за които си дал пример?

1
rado84 avatar rado84 1 Точки

Ами след като устройството ти го дава като disconnected (понякога може да излезе и като unknown device), значи не е PnP и му трябват драйвери. Хората нямаше да направят специалния софтуер за него, ако беше PnP.

И моят телефон (без драйверите) Боза 10 го водеше като disconnected (unknown device в Windows 7), а като му инсталирах Huawei PC Suite, нещата си дойдоха на мястото.

-2
Kolesnichenko avatar Kolesnichenko 8 Точки

Разбираш ли какво питам? Как свързваш телефона си, чрез USB нормално е да ти иска драйвери. И на втория въпрос не си отговорил какво върши драйвера който си предложил?

 

 

1
27/05/2016 07:22:02
Kolesnichenko avatar Kolesnichenko 8 Точки

Мислех, че в този форум ще намеря ентусиасти в .Net програмирането и хора които ще могат да помогнат. Ще ви помоля само хора, които имат смислено мнение да го изразяват.

1
koksibg avatar koksibg 892 Точки

Понякога разл. призводители на така наречените EMBEDED устройства създават драйвери за тях - но те не са цифрово подписани и OS не ги разпознава и неможе да ги инсталира обикн, дава код 10 или в някои случай код 34 - в този случай трябва да си изключиш проверката на WIN-са за цифрово подписани драйвери(което не е много желателно, но  понякога се налага) и тогава ще можеш да си инсталираш драйвера.

 

-1
Kolesnichenko avatar Kolesnichenko 8 Точки

Не знам от къде решихте, че имам проблем с драйвер. Ще ви успокоя НЯМАМ проблем с драйвер. Ще ми позволите ли да ви питам какво разбирате от въпроса и кое според вас означава, че не ми работят драйверите?

0
12/06/2016 08:11:30
koksibg avatar koksibg 892 Точки

Така помислих, но яно не е. Не съм спец в .Net програмирането, просто дадох педложение.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.