Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

elvira_eshkenazi avatar elvira_eshkenazi -3 Точки

Помощ за задача

Здравейте, мъча се няколко дни със следните задачи по C /не C++ или C#/. Може ли малко помощ.

Благодаря на всички!

 

 

Задание 1: Изброите количеството цели числа  в диапазона от 100 до 999 които имат две еднакви цифри.
Задание 2: Изброите количеството цели числа  в диапазона от 100 до 999 които имат различни цифри.
Задание 3: Ползвателят въвежда което и да е цяло число. Необходимо е от това число да изтриете всички цифри 3 и 6 и да го изведете обратно на екрана. 
Задание 4: Ползвателят въвежда което и да е цяло число А. Необходимо е да се изпишат на екрана всички цели числа В, за които А се дели без остатък на В*В и не се дели без остатък на В*В*В
Задание 5: Ползвателят въвежда цяло число А. Програмата трябва да определи, сумата от кои цифри на трета степен е равна на А*А.
Задание 6: Ползвателят въвежда цяло число А. Необходимо е да се изпишат всички цели числа, на който зададеното цяло число А се дели без остатък. 
Задание 7: Ползвателят въвежда две цели числа. Необходимо е да се изпишат всички цели числа, на които и двете въведени числа се делят без остатък. 

Тагове:
-2
Programming Basics
gdurankiev:
Темата е изчерпана
Alex0101 avatar Alex0101 374 Точки

Здравей, дай да видим до къде си стигнала и точно с какво се затрудняваш.

 

1
elvira_eshkenazi avatar elvira_eshkenazi -3 Точки

Здравей, първата я направих, вероятно втората е лека модификация на първата. Но за №3 имам нужда от помощ.

Това е кода на №1

#include <stdio.h>
/*№1 задача*/
int main() {
        int count = 0;

        for (int currentNumber = 100; currentNumber <= 999; ++currentNumber) {
                char digitsOfNumber[4];
                sprintf(digitsOfNumber, "%d", currentNumber);
                if (digitsOfNumber[0] == digitsOfNumber[1] ||
                    digitsOfNumber[1] == digitsOfNumber[2] ||
                    digitsOfNumber[0] == digitsOfNumber[2])
                {
                        printf("%d \n", currentNumber);
                        count++;
                }
        }

        printf("\n%d \n", count);

        return 0;
}

 

0
Alex0101 avatar Alex0101 374 Точки
#include <stdio.h>
/*№2 задача*/
int main() {
        int count = 0;

        for (int currentNumber = 100; currentNumber <= 999; ++currentNumber) {
                char digitsOfNumber[4];
                sprintf(digitsOfNumber, "%d", currentNumber);
                if (digitsOfNumber[0] != digitsOfNumber[1] &&
                    digitsOfNumber[1] != digitsOfNumber[2] &&
                    digitsOfNumber[0] != digitsOfNumber[2])
                {
                        printf("%d \n", currentNumber);
                        count++;
                }
        }

        printf("\n%d \n", count);

        return 0;
}

Това е втора, само по условието за сумиране са различава , тя е точно обратното на първа

1
27/05/2016 14:41:31
elvira_eshkenazi avatar elvira_eshkenazi -3 Точки

И аз го пробвах първо това, но - не! Не знам защо включва и тези с повтарящи се цифри...sad Разгледай добре output-a и ще видиш.

0
gdurankiev avatar gdurankiev 982 Точки

Здравей, 

Виждайки, че имаш нужда от решенията на задачи на C и не си записана/кандидатствала за нито един курс в СофтУни, мисля, че е уместно да спомен, че това не е мястото където хората ще ти решат заданията от университета/училище. 

Ако искаш, обаче, да се научиш как да го правиш сама или поне къде ефективно да търсиш информация, можеш да заповядаш на един от безплатните ни курсове или да те упътя към едно от правилните места, където можеш да попиташ за насоки.

 

1
27/05/2016 15:20:38
elvira_eshkenazi avatar elvira_eshkenazi -3 Точки

Благодаря за съвета, макар и малко груб и предубеден, може и да го послушам.laugh

-1
gdurankiev avatar gdurankiev 982 Точки

Не целя да съм нито груб, нито предубеден, но вероятно съм прав относно мотивите ти зад зададения въпрос. 

Действително има места, където е по-уместно да питаш точно този въпрос (това имах предвид) - StackOverflow, Секцията за програмиране на dev.bg, дори и Reddit.

Нека, обаче, придържаме въпросите в тази секция към курса Programming Basics 

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.