Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

pichowskii avatar pichowskii 37 Точки

Проблем с витуалната машина

Здравейте колеги,

Имам един странен проблем, когато се опитам да подкарам виртуалната машина, която може да се свали от системата и не знам защо. Ето снимка към проблема и ще се радвам някой да помогне.

1
Java Advanced
Ludmil.D avatar Ludmil.D 41 Точки

Failed to open a session for the virtual machine Ubuntu 14.04.2014.

AMD-V is being used by another hypervisor. (VERR_SVM_IN_USE).

VirtualBox can't enable the AMD-V extension. Please close all other virtualization programs. (VERR_SVM_IN_USE).

Result Code:
Component: Console
Interface: IConsole {8ab7c520-2442-4b66-8d74-4ff1e195d2b6}

този порблем на мен ми се яви след като дадох в биос  на една от опциите на CPU Virtualization Enable , a  това го направих защото преди това имаше друга грешка,

"VT-x/AMD-V hardware acceleration is not available on your system. Your 64-bit guest will fail to detect a 64-bit CPU and will not be able to boot."

за която четох че тябва да се разреши вируализация и че не е препоръчително да виртуализираш 64bit VM na 64bit Win Host било по редно 32bit, но това се отнасяло за по новите версии на VM по старите били по стабилни
// цитирам по памен ще едитвам ако ми просветне успех, keep calm & use the code force

0
Ludmil.D avatar Ludmil.D 41 Точки

влизаш в BIOS намираш опцията CPU Virtualization = DISABLE и тръгна ... 
като емулирам 64bit Unubtu 14.04.2014. на host win7 64bit AMD
имах същата грешка като твоята и е възможно това да е решението

0
pichowskii avatar pichowskii 37 Точки

В BIOS-a на моя компютър или на виртуалката?

0
Ludmil.D avatar Ludmil.D 41 Точки

Bios-a на Физическата машина

0
pichowskii avatar pichowskii 37 Точки

Сега пък имам друг проблем. При положение, че имам инсталирана Java 8 защо при правенето на нов java проект не ми дава да избера на "Use an execution environment JRE" JavaSE-1.8, а най голямото ми е JavaSE-1.7?

0
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Защото не си изтеглил eclipse, който да поддържа Java 8. Можеш да поправиш тази несправедливост от менюто Help -> Eclipse Marketplace и оттам търсиш Java 8 support for Eclipse.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.