Loading...
ViktorioEfremov avatar ViktorioEfremov 1 Точки

Arrays Exercises - Most Frequent Number

Здравейте, в джъджа не получавам максималния брой точки, въпреки че многократно си проверих алгоритъма и минах няколко пъти решението ми с дебъгера. Не успях да си намеря грешката, но вероятно някой от вас ще успее.Ето го и кода : http://pastebin.com/ZRYcL31J

Тагове:
1
Programming Fundamentals
SashoVasilev avatar SashoVasilev 51 Точки
Best Answer

Здрасти. Първо един съвет от мен - по-добре е да слагаш линкове към решенията си.Не че е голям проблем, но все пак би било по-хубаво smiley . Второ грешката ти мисля, че е на ред 26. Нали когато дадено число не си го сложил в листа и искаш да му търсиш повторенията в масива (във входа)цикълът трябва да почне от j = i + 1, а не от j=i ; Защото ако почне от j=i той още веднъж ще брои числото, което добавяш в листа , а него вече в repeats си му сложил едно повторение. Тоест повторенията в листа ти стават с едно повече от реалните повторения smiley.

6
a.beshovishki avatar a.beshovishki 79 Точки

Дори и да са станали с едно повече пак трябва да върне правилното. Нали всички повторения са с по едно повече?

А ако има две еднакви повторения какво трябва да върне?

 

 

0
ViktorioEfremov avatar ViktorioEfremov 1 Точки

Здрасти колегата правилно ме поправи за условието във for цикъла.По няква причина честно казано и аз не знам защо с това условие работи а с j=i не.Иначе ако има еднакъв брой повторения изкарва просто числото, което първо е въведено, защото Math.Max търси най-голямото число в масива, което е най-напред.

0
LittleZombie avatar LittleZombie 30 Точки

Здравейте!

Ето едно изключително кратко решение на задачата, което намерих. Тамън да разчупи атмосферата, че лично на мен for циклите малко ми поомръзнаха.

0
vanmx avatar vanmx 4 Точки

Здравейте,

И аз имам проблем с тази задача. Колкото и да си гледам решението, не виждам къде логиката ми е сгрешена.

http://pastebin.com/r3r73RnQ

Judge - а  дава 60/100, защото решението ми не отговаря на условието  " In case of multiple numbers with the same maximal frequency, print the leftmost of them " . Принтира най-повтарящото се число отдясно вместо отляво и не мога да разбера защо. Ще съм благодарен на някой който успее да разгадае какво се случва :)

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.