Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MartinKuvandzhiev avatar MartinKuvandzhiev 72 Точки

C++ май 2016 - Лекция 1 - въпроси

Здравейте на всички !

Понеже, както видяхте имах проблем с забиване на Windows на моя компютър и се наложи рестарт, при рестарта се е затрил целия клип, който бе записан до момента (около 2 часа и половина клип). 

Понеже има видео, но то е от камерата само, отварям тази тема, която е за въпроси относно първата лекция. Където имам възможност ще отговярям писмено, където е по завъртяно ще отговарям с видео. 

Съжалявам, че се получи така, но нещата минаха извън мой контрол.

 

Поздрави,

Мартин Куванджиев

8
C++ Programming
TheGec1bg avatar TheGec1bg 9 Точки

Здравей ,

Имам една молба - при задване на въпрос от присъстващите да повтаряш въпроса. Не винаги се чува всичко от залата а и на моменти говорят по няколко човека. Така и ние, гледащите клипа, разбираме за какво се говори, а не само един монолог от твоя страна.  Знам, че е малко трудно да си представиш и нас като част цялата схема, но това много ще ни олесни :)

8
ktodorov avatar ktodorov 42 Точки

Здравейте,

Моят въпрос - има ли някаква осезаема разлика, ако използваме Visual Studio 2013, вместо 2015?

С 2013 съм и ще отнеме поне няколко часа да инсталирам 2015...

Поздрави

1
MartinKuvandzhiev avatar MartinKuvandzhiev 72 Точки

по-добре да си с 2015. По-нова е и когато се учиш да правиш нещо, трябва да имаш най-добрите предпоставки да го направиш.

3
Milan_Popov avatar Milan_Popov 17 Точки

Моля ви, уточнете втората задача на домашната работа.

2. Make a program that demonstrates all the functions learned in lecture 1.

За кои функции става въпрос?

0
MartinKuvandzhiev avatar MartinKuvandzhiev 72 Точки

Идеята е да се представи нещо интересно и да се демонстрират различни начини за работа с фунцкии от Cpp . Няма точни рамки на задачата.

2
MartinKuvandzhiev avatar MartinKuvandzhiev 72 Точки

Понеже имаше критика от колегата borislav9212, но преди да имам шанса да отговоря бе изтрита, ще цитирам съобщението и ще отговоря. 

Въпрос: "Като цяло съм разочарован от първата лекция. Как може лектора предварително да не си е проверил дали има инсталирано C++ във Visual Studio и да го прави по време на лекцията. На 8 минута почивка, много се изморихме от материала. С това  видео от камарата нищо не става. Не се вижда нищо, не мога дори да напиша програмата "Hello Gosho!". Не знам синтаксиса, за пръв път се захващам със C++, А то нищо не с вижда за нас онлайн студентите. Сега ще трябва да си търса информация в интернет и започнах да се запитвам, аз за какво се записах за този курс да се уча от него или да се уча от интернет."

Отговор(намира се на страницата на курса):Курсът по C++ е предназначен за хора, които вече притежават умения по програмиране на основно до средно ниво и искат да ги затвърдят и надградят чрез курса .

Допълнение: Първата лекция бе насочена към оценка на уменията на хората, не толкова към научаване на нови неща, колкото към това да де направи преговор на стари неща. Чрез нея аз имах възможността на оценя публиката и как да си направя лекциите, така че да бъда максимално разбран и при 4 часови лекции след края на работния ден да не приспя хората, а да им държа вниманието.

 

Благодаря за тази критика и ако имате някакъв проблем с мен, не сте съгласни с нещо, което казвам, не се притеснявайте да го напишете. Никога не съм се плашил от това да допусна грешка, никога не ме е притеснявали някой, като ми каже - даже напротив за мен е по-добре.

 

Ппздрави,

Мартин К.

 

8
MartinKuvandzhiev avatar MartinKuvandzhiev 72 Точки

А относно Visual Studio и Ц++, не съм си представял, че мога да си инсталирам среда за програмиране, в която няма директна подръжка на C и C+, а и съм на мак и VS пускам само ако трябва да пиша на C#,защото си имам Xcode 

1
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

Да като цяло много добре се справи с говоренето, браво, Аз нещата ги знам, за който говори  - типове данни- int,long,double,float,decimal и останалите. То затова е и лекцията въведение в C++. Но като стана така с видеото и се изтрии и е е трудно за учене, за начинаещите в този език. Синтаксиса е друг от този на C#. Като старирам нов проект #include "stdafx.h" така ми е, а в нета намерих #include <iostream>, как трябва да е? Ето това успях да напиша но не иска да ми се компилира какъв е проблема, правя нещо нередно и незнам какво е. ще те помоля да ми обясниш как трябва да  еправилно. http://pastebin.com/g8XwL4X9

0
02/06/2016 12:54:29
fl3x1324 avatar fl3x1324 60 Точки

Здравейте, Мартин! Във връзка с IDE-то: може да опитате с CodeBlocks - Open Source и Cross-platform, много пъргаво и лесно за работа C/C++ IDE. Има и auto complete feature.

 

Поздрави,  Атанас Минков.

1
Baseplate23 avatar Baseplate23 2 Точки

Здравейте,

единствения начин, по който програмата ми правилно чете и брой space-овете е като използвам cin.getline. Въпросът ми е може ли да се ползва cin.getline за домашното и някои има ли други решения за space?

Поздрави

0
chelseafan94 avatar chelseafan94 -1 Точки

Здравей, и аз съм използвал cin.getline, като го напиша само със cin и не ми брои интервалите.

0
madoxe131 avatar madoxe131 0 Точки

Няма как да не се използва getline защото при първия срещнат space ще го приеме като край на стринга. Според мен няма друг начин за момента , а и все пак лектора е дал getline като материал от лекцията. Друг начин, ако искаш да не брои space-а е да му сложиш едно !=32 в if-a за други елементи в стринга и няма да го брои.

0
fl3x1324 avatar fl3x1324 60 Точки

Така си е. Може и с getline(cin, <variable name>), ако повече те кефи...

stdio.h!!

1
p.dimitrov avatar p.dimitrov 17 Точки

Здравейте,

От първата лекция имаме 2 задачи за домашно, което ще рече, че трябва да предадем 2 *.cpp файла с код.

Когато обаче прикачвам домашното се оказва, че може да се ъплоудва само един файл. При опит за прикачване на 2-ри, първия изчезва (презаписва се от 2-рия).

Дайте идея как да ги пратя и 2-та файла през тази система!!!

Благодаря предварително!

-1
05/06/2016 16:21:10
Lirik avatar Lirik 22 Точки

От двата cpp файла правиш един zip архив и го прикачваш като домашно.

2
p.dimitrov avatar p.dimitrov 17 Точки

Благодаря ти много, Lirik!

След като спомена за тази опция видях и възможните файлови разширения.

Хубаво е когато човек гледа за нещо да забелязва и детайлите.


yes

0
05/06/2016 16:40:26
SergeyMihailov avatar SergeyMihailov 2 Точки

Здравейте на всички, мога ли да попитам как щестава оценяването на домашните които предаваме? Благодаря!

0
zombai4e avatar zombai4e 9 Точки

Когато изтече крайния срок за предаване, може да се изтеглят домашни на други предали и така ти оценяваш техните. А някой друг ще оцени твоята. :)

0
06/06/2016 10:42:54
SergeyMihailov avatar SergeyMihailov 2 Точки

Здравей. Ами крайният срок за предаване е изтекъл, сега виждам че има краен срок за оценка до 10.07.2016. Това което не ми е ясно за момента как може да се изтеглят и да се проверят домашни на колеги, защото нещо ми отбягва а страницата я прегледах няколко пъти. Благодаря за бързият отговор! :)

0
zombai4e avatar zombai4e 9 Точки

Под 

Краен срок за оценяване:

10/07/2016 23:59:59

Оцени домашно

Клик на "оцени домашно" и от там ти зарежда нова страница. Там има оранжев бутон, на който пише "Свали домашно за оценяване"). Системата автоматично ти дава нечие домашно. Проверяваш го. Даваш оценка 0-10 и може да напишеш коментар. Когато попълниш полетата напискаш другия оранжев бутон "Оцени домашното". 
Съжелявам, че в момента не мога да ти дам screenshots.
 

0
06/06/2016 11:37:43
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.