Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MartinKuvandzhiev avatar MartinKuvandzhiev 72 Точки

C++ май 2016 - Лекция 1 - въпроси

Здравейте на всички !

Понеже, както видяхте имах проблем с забиване на Windows на моя компютър и се наложи рестарт, при рестарта се е затрил целия клип, който бе записан до момента (около 2 часа и половина клип). 

Понеже има видео, но то е от камерата само, отварям тази тема, която е за въпроси относно първата лекция. Където имам възможност ще отговярям писмено, където е по завъртяно ще отговарям с видео. 

Съжалявам, че се получи така, но нещата минаха извън мой контрол.

 

Поздрави,

Мартин Куванджиев

8
C++ Programming
kasskata avatar kasskata 492 Точки

Здравейте.

 Има ли вариант най-важните неща от лекцията, да запишете в видео в домашни условия. Такава е практиката във СофтУни като стане гаф с видеото. :) Тъкмо можете да запишете и последната част от лекцията, за която не остана време. 

Благодаря предварително.

23
IvelinPeychev avatar IvelinPeychev 1 Точки

Напълно подкрепям тази идея. Това видео е изключително важно да го има особено за тези участници, записали се в онлайн форма на курса. А от видеото (камера) абсолютно нищо не се вижда от кода.

Освен това след като не е налично това видео, моля удължете срока за предаване на домашни съобразено с това кога ще се качи въпросното видео.

1
30/05/2016 12:09:57
MartinKuvandzhiev avatar MartinKuvandzhiev 72 Точки

Здравейте @kasskata и @IvelinPeychev !

От софтуни ме помолиха за този вариант, но нямам никакво време в следващите 2 седмици да го запиша, съжалявам за което. Нещата, които се учат на първата лекция са преговор на най-най-основните неща в програмирането и се надявам, че няма хора, които да не знаят как се получават. Допълнително в самата лекция са описани 1 по 1, така че лесно да могат да бъдат намерени в интернет.

-3
angelll123 avatar angelll123 19 Точки

Ако е възможно (и ако има запис) бихте ли качили представянето на Ubisoft

1
Lirik avatar Lirik 22 Точки

Домашни, къде, кога и в какъв формат?

 

0
Yordan_Petkov avatar Yordan_Petkov 1 Точки

На страницата на курса срещу всяка Тема има Материали и Домашно . От там могат да се изпращат.

1
heartofstonee avatar heartofstonee 1 Точки

Като стана въпрос за домашни , някой може ли да сподели втората задача кой точно функции сме учили на първата лекция?

1
yondim77 avatar yondim77 5 Точки

И аз това се чудя за функциите.....Ако не се лъжа имаше следните функции: void printChar(char aCharacter) { cout << aCharacter; } ,  int sum (int a, int b) { return a+b; }  , unsigned short checkAge(unsigned short age) { if(age < 12) return 0;

else if(age < 18)  return 1; 

else return 2; } ,

string myString; getline(cin, myString); cout << myString; Ако някой се сеща и за други функции .....

4
30/05/2016 10:50:32
digital_wizard avatar digital_wizard -3 Точки

Аз имам само един... WINDOWS???? WHY???
Препоръчай безплатно IDE за разработка (за курса) под Линукс. :)
Благодаря!

-4
29/05/2016 22:22:02
Yulia avatar Yulia 1346 Точки

За Windows... реакцията ми беше същата :D

Пък за IDE-та този отговор в SO не ми се струва лош, макар и да е малко старичък. Има изброени няколко с техните плюсове и минуси.

Иначе аз съм фен по-скоро на редакторите и смятам да ползвам emacs, понеже пиша на него и на други езици. Ако има ентусиасти като мен - ще се радвам да обменяме конфигурации xD

6
29/05/2016 23:46:35
digital_wizard avatar digital_wizard -3 Точки

Хах, като "фен" на Бацов няма как да не харесвам emcas ( и аз го използвам от време на време, но за много малки неща. Досега не съм го кофигурирал, така че ще ми бъде любопитна някоя конфигурация). Иначе пак гледам някакви минуси, някакви комплексари... :D Явно си мислят, че C++ вървят ръка за ръка с Windows.. :) Колкото до IDE-то, нарочно попитах тук, да видя какво би препоръчал Мартин. :)
Поздрави на всички хейтъри! :D

2
Lirik avatar Lirik 22 Точки

Qt Creator е крос-платформено IDE и често се ползва при разработка на игри.

Към IDE-то се инсталират и БИБЛИОТЕКИ, със source за над 400 работещи примера :-)

https://www.qt.io/ide/

2
Yulia avatar Yulia 1346 Точки

Аз имам въпрос: кой компилатор е препоръчително да ползвам за домашните?

В смисъл, сега компилирам с GCC (v.6.1), но ако проверяващите ползват нещо по-старо (по default от IDE-тата) е възможно да има някои разлики, знам ли.

4
MartinKuvandzhiev avatar MartinKuvandzhiev 72 Точки

Cpp 11 е препоръчителната версия.

1
mudeerinc avatar mudeerinc 2 Точки

Здравей Мартин,

Задължително ли е да работим със VS2015. Може ли да постигнем същият ефект използвайки QT+ ( под Линукс)  или просто да си ползваме какъвто и да е редактор и да компилираме през конзолата?

Поздрави.

2
B.Rusev avatar B.Rusev 1 Точки

Здравейте , има ли проблем домашното ако го предам в по късен етап (пример 1,2 седмици след началото)?

0
Rextor92 avatar Rextor92 149 Точки

Има срок за предване на всяко домашно. За първото срокът, след който формата за предаване вече няма да бъде активна, е 05/06/2016 23:59:59.

2
30/05/2016 15:00:04
MartinKuvandzhiev avatar MartinKuvandzhiev 72 Точки

Има проблем, тъй като, след срока просто няма да можеш да го качиш в интернет.

1
itonev avatar itonev 22 Точки

Здравейте,

По първа задача какъв смисъл по конкретно се влага в "other  characters" ?

Кои други символи трябва да се преброят ?

1
MartinKuvandzhiev avatar MartinKuvandzhiev 72 Точки

всички останали символи, които не са малки и големи букви.

2
Nick_89 avatar Nick_89 2 Точки

Здравей, ако може би ли описал малко по-конкретно какво точно се иска от нас за втората задача, т.е. какви по-точно функции. Благодаря предварително.

0
MartinKuvandzhiev avatar MartinKuvandzhiev 72 Точки

Здравей !

Не се изискват точни функции и тн. Трябва да погледнеш в лекциите какво е взимано и с основните работи да се направят примери, как действа, едно нещо, второ нещо, трето нещо. Идеята е да има най - голям коефицент на взаимообучение при проверката, т.е. когато видиш на някой друг работата да си кажеш, ахааа, това прави това по този начин, така и като ти направиш нещо интересно за другите с нещата преподадени от първото упражнение, ще може да научиш някой на нещо.

9
AngelD avatar AngelD 2 Точки

Извинете ме, но въпроса за формата си остава. Само .cpp файл ако качим ще свърши ли работа?

0
AlexandraP avatar AlexandraP 4 Точки

Да, space също е символ (char). Разгледай ASCII таблицата :)

1
nia_flo avatar nia_flo 3 Точки

Здравейте.

Казахте, че трябва да оценяваме и домашните на няколко човека, а не само да решим задачите. Как по-точно става това? 

0
31/05/2016 00:09:06
AngelD avatar AngelD 2 Точки

След като качиш твойте решения и изтече срока за предаване на домашни трябва да се активира опцията за оценка на чуждите домашни. На същото място, от което се качват домашните. 

2
31/05/2016 08:09:34
theerazor avatar theerazor 1 Точки

Здравейте, искам само да попитам ако може следващата лекция да се вижда по добре екрана. Хубаво е приближаването за да се вижда написаното,но ако може през цялото време да се вижда, по-близо да е камерата до екрана. 

1
31/05/2016 11:26:15
gdurankiev avatar gdurankiev 982 Точки

Здравей,

За всички занятия целим да има запис на самия екран (като първото е изключение заради техническа неизправност на лекторския лаптоп)

Няма да има нужда да местим камерата по-близо до екрана, а и няма как това да стане без да пречи на някого в залата, но ще се стараем да предоставим запис от самия екран след всяко занятие. :)

4
31/05/2016 12:13:39
MartinKuvandzhiev avatar MartinKuvandzhiev 72 Точки

За следващото занятие ще има директен запис от моя лаптоп. 

7
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.