Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Chronixius avatar Chronixius 12 Точки

BigDecimal алтернатива в .NET ?

Здравейте,

Някой има ли представа дали съществува някаква алтернатива на BigDecimal класа от Java в .NET? 
Тъй като не бях чувал за подобно нещо, се разрових в нета, и в общи линии намерих само външни библиотеки, чрез които подобна функционалност може да се осъществи. 
 

0
C# Advanced
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки
Best Answer

decimal може да свърши работа ако те устройват ограниченията му. В противен случай да, някаква външна библиотека ще трябва да се ползва.

4
DonchoPatronski avatar DonchoPatronski 35 Точки

Дам decimal побира 28 числа 128 bits, а double 15. А само за цели числа има BigInteger за който трябва да се добави в References System.Numerics.

1
Chronixius avatar Chronixius 12 Точки

Супер, мерси за информацията. decimal в общия случай ще върши работа :)

1
plamen83 avatar plamen83 4 Точки

добре де, аз не разбрах дали има биг десимал или няма? може ли да се добави такава референция или не? 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.