С какво да продължа? - Софтуерен университет

С какво да продължа? - Софтуерен университет

+ Нов въпрос
ognyank avatar ognyank 0 Точки

С какво да продължа?

Здравейте!
Не че ви интересува, но мен ме интересува и питам. :D Започнах да се занимавам с WEB development с идеята да премина на софтуерно инженерство с времето, защото наистина съм се амбицирал да стана добър. И понеже почнах с УЕБ, изучих HTML, CSS, имам понятие от JavaScript, повече джиткам с jQuery. Ясно ми е, че това е front-end. Въпросът ми е с каква back-end технология да започна да се занимавам, PHP? И ако може някой точно да ми обясни каква е връзката между front-end, back-end, как точно се вместват във всичко това дата базите като SQL и т.н. Как може към това да се приложи език като C# примерно и въобще може ли и за какво? Наистина не ми става много ясно кои езици за какво се ползват, може ли PHP да се използва вместо Java, C, C++ и за какво точно се ползва? Ако има някой желаещ да ми посочи няколко примера и да ми отговори на може би глупавите въпроси ще съм благодарен, поздрави! :)

Тагове:
1
Общи приказки
ChrisPam avatar ChrisPam SoftUni Team 977 Точки

Добре си започнал с Web development, според мен преди да тръгнеш да учиш back-end по-добре научи доста JavaScript. Каква е връзката между front и back-end? Ами вързката е, че като тръгнеш да правиш блог, сайт за новини или някакъв динамичен сайт, с динамични страници ти трябва език на който да напишеш скрипт който да управлява примерно добавяне на новини, изтриване на новини, редактиране на новини, коментари, категории и т.н. Най-лесният според мен е PHP. Със c# можеш да правиш същото, според мен е малко по-трудно, но с времето се свиква, все пак c# има големи възможности. За пример мога да ти дам сайта на SoftUni и Judge системата които са писани на .net c#. Можеш да използваш PHP вместо Java. Надявам се да съм ти помогнал smiley

1
Martotko avatar Martotko 88 Точки

Tech module-a ще те ориентира по всички тези въпроси.

0