Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ognyank avatar ognyank 0 Точки

С какво да продължа?

Здравейте!
Не че ви интересува, но мен ме интересува и питам. :D Започнах да се занимавам с WEB development с идеята да премина на софтуерно инженерство с времето, защото наистина съм се амбицирал да стана добър. И понеже почнах с УЕБ, изучих HTML, CSS, имам понятие от JavaScript, повече джиткам с jQuery. Ясно ми е, че това е front-end. Въпросът ми е с каква back-end технология да започна да се занимавам, PHP? И ако може някой точно да ми обясни каква е връзката между front-end, back-end, как точно се вместват във всичко това дата базите като SQL и т.н. Как може към това да се приложи език като C# примерно и въобще може ли и за какво? Наистина не ми става много ясно кои езици за какво се ползват, може ли PHP да се използва вместо Java, C, C++ и за какво точно се ползва? Ако има някой желаещ да ми посочи няколко примера и да ми отговори на може би глупавите въпроси ще съм благодарен, поздрави! :)

Тагове:
1
Общи приказки
ChrisPam avatar ChrisPam 976 Точки

Добре си започнал с Web development, според мен преди да тръгнеш да учиш back-end по-добре научи доста JavaScript. Каква е връзката между front и back-end? Ами вързката е, че като тръгнеш да правиш блог, сайт за новини или някакъв динамичен сайт, с динамични страници ти трябва език на който да напишеш скрипт който да управлява примерно добавяне на новини, изтриване на новини, редактиране на новини, коментари, категории и т.н. Най-лесният според мен е PHP. Със c# можеш да правиш същото, според мен е малко по-трудно, но с времето се свиква, все пак c# има големи възможности. За пример мога да ти дам сайта на SoftUni и Judge системата които са писани на .net c#. Можеш да използваш PHP вместо Java. Надявам се да съм ти помогнал smiley

1
Martotko avatar Martotko 88 Точки

Tech module-a ще те ориентира по всички тези въпроси.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.