Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Ivaylo.Il avatar Ivaylo.Il 226 Точки

Квартири и съквартиранти - помощ и съвети

Здравейте,

Много хора се преместиха в София покрай академията. Мисля, че е необходимо да има и тема за квартири, където да си помагаме с търсенето. Както всеки знае търсенето на квартира е мн- трудно.

Всеки, който иска да даде някакви съвети да заповяда в темата. На мен лично ми трябват брокери т.е. ако някой имат добър брокер (или агенция) моля да сподели неговите контакти.

 

Контакти на брокери:

  • Николай (Агенция Нова+): 0988353037;
  • Таня: 0988872305;
  • Боряна: 0877877899;
  • Нина Николова: 0899493549;
  • Виолина Стоева (Форос): 0887 303 697;
2
Общи приказки 06/02/2015 15:04:52
ScreeM avatar ScreeM 19 Точки

Здравей,

Препоръчвам ти да гледаш в Olx.bg и Bazar.bg, тъй като там постоянно излизат нови обяви и част от тях са от собственика и може да се разминеш с 50% от сумата за услугата на брокера. Успех

1
NickyRangelov avatar NickyRangelov 62 Точки

Колеги, моля, не се шашкайте!
В търсенето на квартира няма нищо трудно!
Разровете се из нета, ориентирайте се за цените, харесайте си нещо, и смело отивайте да го видите. Вижте поне 3-4-5 места, преди да си изберете. Няма нищо страшно да кажете - сори, това не е моето място, не ми харесва.

Ясно е какви са доводите да си наемете брокер - нямате време да обикаляте, "досаждате" на роднини и т.н., но личния ми опит е, че брокер няма да свърши тази работа по-добре от вас. Да, със сигурност има и брокери, които биха си изпълнили съвестно задълженията, но вероятността да попаднете на такъв за няколкото ви огледа клони към нула. Затова пък е много вероятно да попаднете на брокер, който просто да ви препрати към негов колега, или направо към собственика, без въобще някога да е виждал нещото, което ви предлага. Това, което в случая ви прибира комисионната е, че намира обявата в нета и набира няколко телефона. Е, вие също можете да го направите.

Друг съвет - кооперирайте се. Първо, като цяло е по-евтино няколко човека да си наемете голям апартамент, отколкото една самостоятелна стая. Второ - живеенето с други съквартиранти е по-весело и на моменти по-малко-досаждащо от такова със собственици. Еле пък ако попаднете на някоя претенциозна бабка...

По отношение на конкретни места за търсене - отдавна не ми се е налагало да търся квартира, и може би малко съм изостанал със сайтовете за малки обяви, но принципно най-популярните специализирани такива са http://www.imot.bg и http://imoti.net. В първия даже има и секция за обяви за съквартиранти.

Успех!

2
Ivaylo.Il avatar Ivaylo.Il 226 Точки

Не съм напълно съгласен. 

От 3 седмици вече търся сам квартири, като следя ежедневно всички сайтове и смея да твърдя, че 70% от обявите са fake, а другите просто не отговарят на моите условия. Вярно е, че брокерите не правят много повече от нас, но имай предвит собствениците с хубави имоти, които се свързват с агенциите и техните брокери имат достъп до тази информация 1ви, а хубавите места изчезват за няколко дни още преди да се публикуват в сайтовете или дори да бъдат публикувани вече са заети...

1
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Ivaylo.Il, Напълно съм съгласен, от 5 дни звъня по агенции (от обявите в нета), половината не си вдигат телефоните, а другата половина ми казват, че трябва да се свържат със собственика на жилището х от обявата y, за която ги търся, и щели да ми се обадят по-късно. До момента нямам нито едно върнато обаждане...

1
NickyRangelov avatar NickyRangelov 62 Точки

Да, може би си прав за обявите, които не достигат изобщо до обява. Факт е, че собствениците, когато се освободи жилище предпочитат да звъннат на познат брокер, отколкото да пускат обява. Че това точно са най-добрите апартаменти - по-скоро ми звучи като брокерски мит и начин за реклама.
Лошо е, че тези 70%, за които казваш, също са част от същата тази реклама и популяризиране.
Понеже, явно вече се чувстваш изчерпан откъм възможности сам да се справиш с търсенето - няма да те разубеждавам по отношение на брокерите. Само, последен съвет - бъди търпелив (доколкото можеш да си го позволиш с времето, които разполагаш), и не подписвай твърди ангажименти (финансови) преди лично да си видял какво ти се предлага.
Почнете от Секцията Съквартиранти в imot.bg - там обявите са от крайни клиенти, и няма причина да не си вдигат телефоните...

1
quickben avatar quickben 966 Точки

И аз като колегата "Ivaylo.Il" съм на мнението, че е по-добре с брокер. Питал съм доста хора относно това дали е по-добре сам да си търсиш квартира или да ангажираш брокер и повечето съвети които са ми дали са да използвам услугите на брокер. Ако нямаш време да търсиш квартири и нямаш много познати в София мисля, че това е по-добрия избор. И както колегата каза повечето добри места са при брокерите. Естествено плащаш половин месечна такса на брокера като комисионна, но както се очаква отговорите относно това дали си приет присъствено за "C# Basics May" да бъдат получени на 21 Май мисля, че 3 дни не са достатъчни сам да си намериш добро място или поне аз не искам да рискувам и ще избера брокер опцията ако бъда приет. А относно това в кой квартал да си търси човек квартира мисля, че е по-добре да си в близък до Хаджи Димитър квартал отколкото да дадеш 50лв по-малко за наем и после да ги даваш за транспорт който отнема време :)

off topic: хора вие когато си пращахте документите приложихте ли си дипломите, че аз с цялата си глупост не ги сложих, защото всичките са по 2мб и късно се усетих, че мога да ги компресирам и да ги пратя... смисъл мислите ли, че това ще се отрази негативно на кандидатурата ми?( не мисля, че някой би излъгал за това, че е завършил БСУ но все пак...)  

0
Petya avatar Petya 2461 Точки

Да ти отговора на offtopic питането, не се притеснявай, не ни трябва диплома. По принцип полето за допълнително документи е ако имате някакви сертификати, грамоти и прочие от областта на ИТ.

2
Ivaylo.Il avatar Ivaylo.Il 226 Точки

Малко контакти на брокери за СФ:

Николай (Агенция Нова+): 0988353037;

Таня: 0988872305;

Боряна: 0877877899;

Нина Николова: 0899493549;

Виолина Стоева (Форос): 0887 303 697;

Ще ги добавя и в 1вия пост за да не се загубят.

1
Vacheva avatar Vacheva 154 Точки

Здравейте колеги,

Предлагам квартира в кв.Редута, собственик съм.

Апартаментът е двустаен, обзаведен, свободен за наемане от 1 март 2015. За контакт пишете на скайп.

3
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.