Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

[Teamwork] Java Basics - условия, срокове, защита

Колеги,

Заради многобройните запитвания, разрешихме да ползвате GUI библиотеки по избор за вашите игри към team work проекта в курса Java Basics. Може да разработвате конзолна игра (макар, че конзолата в Java не поддържа позициониране на курсора), или да ползвате външна библиотека за поддръжка на терминална конзола или да ползвате GUI библиотека по избор.

Датите за защита са:

  • за онлайн студенти: 21 май (сряда) от 19:00 до 21:30
    • може да защитавате присъствено или по Skype (user "softuni.bg", ще ползваме Share Screens)
  • за студенти присъствено: 22 май (четвъртък) от 11 до 18 часа
    • достатъчно е по един студент от всеки отбор

Важно: ще пратим разпределение по часове и минути.

 

10
Java Advanced
ti4o.bs avatar ti4o.bs 16 Точки

А как да видя с кой съм в проект? Онлайн обучение съм

0
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Можеш да го намериш, горе вдясно като цъкнеш на потребителското си име и избереш "екипна работа"

Директен линк

1
NickyRangelov avatar NickyRangelov 62 Точки

Най-горе в дясно, като цъкнеш на потребителското ти име, в падащото меню има раздел Екипна работа.

2
borislavml avatar borislavml 368 Точки

В имейлите, които получихме при натискане на линка "Подробна програма можете да свалите от тук."ни иска юзърнейм и парола за authorization. Някаква грешка ли е това или... и каква е тази подробна програма?

0
Tr00peR avatar Tr00peR 566 Точки

Там ти пише от колко часа ще представяш :)

Аз успях от 3тия опит да налучкам името и паролата - и двете са student :)

7
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

user: student

pass: student

1
gngeorgiev avatar gngeorgiev 90 Точки

А на мен в страницата за екипна работа като не ми пише нищо какво правим ? laughing

1
d.georgiev.91 avatar d.georgiev.91 63 Точки

Има ли някаква ограничение в source control системата, която трябва да се използва или е по избор?
За онлайн студентите ще има ли разпределение за защитата?

0
borislavml avatar borislavml 368 Точки

Колега доколкото знам няма никакви ограничения за сорс контрол системата. А ето на този линк е екселския файл с разпределенеито по часове и минути за защита. Юзър нейм и парола  са student. Онлайн групите сме във втория шийт!

smile

1
Yulia avatar Yulia 1346 Точки

Имам само едно запитване: кога е крайният срок за предаване на отборният проект? В системата е поставена дата 25-ти, пък защитата е преди това...

1
Teodor92 avatar Teodor92 569 Точки

До тогава може да ги качвате в системата, но оценката за отборния проект се поставя на защитата :)

4
KostadinStefanov avatar KostadinStefanov 32 Точки

Може ли да направим Аpplet то пак е вид конзола или бъркам ...???

0
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Може аплет, да. Обаче е голяма мъка. Имам спомен, че аплетите не поддържат всичко, а ограничен набор библиотеки. Може и да ми е старо инфото. За последно писах аплети през 2004 г.

0
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Защитите по скайп в същото време ли ще бъдат както ако биха били присъствено? Тоест ако отборът ми е разпределен за 18:30 часа, защитата по скайп също ще бъде в 18:30?

0
pichowskii avatar pichowskii 37 Точки

Аз имам няколко въпроса относно сроковете. Как датата за защита за онлайн студенти ще бъде 21 май, като домашното за "Цикли, методи, работа с класове" има за краен срок датата 22.05.2014, а пък домашното за "Масиви, списъци, стрингове, речници, множества" има за краен срок датата 25.05.2014? Другото, което е в Системата пише, че крайния срок за предаване на проекта е 25 май. Тогава как защитата ще бъде на 21ви?

0
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

За първия въпрос - какво значение има, че домашните се предават до след защитата :?

За втория - отговорено е няколко реда по-нагоре:

 

 Teodor92 (points: 148) SoftUni Team 15/05/2014 02:28:04

 
Teodor92avatar
 
4votes

 

До тогава може да ги качвате в системата, но оценката за отборния проект се поставя на защитата :)

0
pichowskii avatar pichowskii 37 Точки

Значи може да защитаваме проекта дори да не е готов? И каква е процедура, когато ми пише "Все още нямате екипни проекти."?

0
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Колкото успеете да го докарате до защитата - толкова, и съответно такава оценка ви се дава. Домашните могат да се качват до след това, за да няма изпуснали да ги предадат. А това "все още нямате екипни проекти" ми звучи като да не си записан за отборната. Мисля, че вече е късно да те разпределят някъде, ако това е така, но все пак можеш да пробваш да пишеш един мейл на екипа.

0
Vasilsk avatar Vasilsk 109 Точки

Здравейте,

На презентирането на отборния проект собствен лаптоп ли ще ползваме или предварително ще си качим кода на предоставен такъв. Питам, защото с тези 5 минути на отбор едва ли ще има време постоянно да се сменят лаптопи и да се разкачат кабели. А ако се ползва един лаптоп, за нашия проект например са нужни външни библиотеки, които трябва да се импортнат. Каква ще е процедурата ?

0
jabalka avatar jabalka 960 Точки

Здравей.

В заданието за екипната работа пише следното:

"Please be strict in timing! Be well prepared for presenting maximum of your work for minimum time. Bring your own laptop. Test it preliminary with the multimedia projector. Open the project assets beforehand to save time. You have 5 minutes, no more."

На база този цитат си мисля, че ще презентираш от своя лаптоп.

Поздрави!

1
Vasilsk avatar Vasilsk 109 Точки

Благодаря ти, не бях обърнал внимание на този абзац.

0
ViValDam avatar ViValDam 15 Точки

Моля за помощ !

Как се чете картинка и как се отпечатва после в конзолата ?

Благодаря !

1
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

На default-натата конзола не можеш да принтираш каквито и да е изображения. Даже не мисля, че можеш и на емулатори на терминал като Lanterna а ти трябва някакъв по-добър ресурс. Едно решение е GUI. Друго не се сещам, ще трябва да разровиш в нета.

2
ViValDam avatar ViValDam 15 Точки

Благодаря !

Гледах , видия в Ю Тюб , как правиха скици на човечета  на Пейнт , които после ги оживявяваха в игра,но  това е най-вероятно прословутото Гуи smile  Надявам се да ги учим ,че беше много интересно !

 

 

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.