Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

[Teamwork] Java Basics - условия, срокове, защита

Колеги,

Заради многобройните запитвания, разрешихме да ползвате GUI библиотеки по избор за вашите игри към team work проекта в курса Java Basics. Може да разработвате конзолна игра (макар, че конзолата в Java не поддържа позициониране на курсора), или да ползвате външна библиотека за поддръжка на терминална конзола или да ползвате GUI библиотека по избор.

Датите за защита са:

  • за онлайн студенти: 21 май (сряда) от 19:00 до 21:30
    • може да защитавате присъствено или по Skype (user "softuni.bg", ще ползваме Share Screens)
  • за студенти присъствено: 22 май (четвъртък) от 11 до 18 часа
    • достатъчно е по един студент от всеки отбор

Важно: ще пратим разпределение по часове и минути.

 

10
Java Advanced
jabalka avatar jabalka 960 Точки

Въпрос.

Тази седмица ако се наложи и разполагаме със суха храна и спални чували :) ще има ли възможност да работим до по-късно в залата на СофтУни по отборните проекти?

0
ViValDam avatar ViValDam 15 Точки

Че за какво ви е да спите ? smile Нощта е къса !

Аз преди редовно си откарвах по цяла нощ - сега ми е малко по-лесно .
2
ivaylo.yanchev.5 avatar ivaylo.yanchev.5 80 Точки

Здравейте,

На самата защита, кодът и слайдовете са на английски. Устната защита на български или на английски ще се прави? (както във видео лекциите)

0
Vasilsk avatar Vasilsk 109 Точки

Устната защита е на български.

1
ViValDam avatar ViValDam 15 Точки
иВАЙЛО ,ЗВЪННИ МИ ПО-КЪСНО НА СКАЙП,ЧЕ ФЕЙСА МИ БЛОКИРА - ВСИЧКИ СА ТАМ В ПОНЕДЕЛНИК , УЖАС ! ИСКАМ ДА УТОЧНИМ НЕЩО - АЗ ДОСТА НАПРЕДНАХ ДНЕС ! иЗВИНЕТЕ ЗА СПАМА - НО ОСТАНА САМО 1 ДЕН - СОРРИ !
1
KirilR avatar KirilR 20 Точки

Аз лично не се виждам в списъка, обаче не смятам, че трябва въобще да бъда!
Честно казано за мен нивото за  игра е много високо, т.е разликата между задачите със звездичка и отборния проект е много голяма, едно е да знаеш цилки, методи, обекти , и т.н друго е да можеш да направиш дори елементарна игра - това важи само за мен персонално!
Например играта Snake писана C# я разглеждах десетки пъти, но  в крайна сметка съм далеч от това да мога да направя подобно нещо. не мисля, че някой ще има особена полза да съм в отборната му група!
И сега ще бъда ли допуснат до изпит ако не защитавам отборен проект?

0
aslv1 avatar aslv1 304 Точки

Естествено, че ще бъдеш допуснат до изпит.

Иначе - не се притеснявай, че конзолните игри ти се струват трудни. Ако знаеш най-елементарните неща - цикли и масиви, и още обекти и списъци и т. н., няма да имаш проблем да направиш игричка. Трудността идва оттам, че трябва да знаеш още един-два класа - нещо специфично за рисуването по екрана например. Не се отказвай, няма причина! wink

Успех!

0
ViValDam avatar ViValDam 15 Точки

В нашата игра, имаме да четем много файлове . на кирилица .

Първият файл който го направих вчера ми го отпечатва на кирилица идеално .

Файловите ,които направих днес , абсолютно същата програма , ми ги отпечатва на маймуница, като вчерашният продължава да си ми го отпечатва ,правилно - на кирилица .

Каква може да е причината и как да го оправя ?

Файловете са обикновени текст файлове , .txt , правя ги на Notepad ++ . Предварително благодаря !
1
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

като ги създаваш на нотепад++, задаваш ли им енкодинг?

 

Notepad++ си има меню Енкодинг, откъдето можеш да си зададеш енкодинг за текущия файл.

Междувременно може да разгледаш и това: Read Write Text files with Java Encoding

0
ViValDam avatar ViValDam 15 Точки

Не , но те в Нотпада си излизат нормално .

На конзолата се отпечатват на маймунски . Истината е че търсих , как да увелича разбера на буквите в Нотпада и може да съм променила нещо.

Причината , обаче е в Нотпада настройките , защото отворих файла който се отпечатва правилно , изтрих го и копирах друг текст , като сейвах после с ново име - и работи правилно 

 

Но това е временно разрешение - какви настройки да му сложа ?

Благодаря !

 

1
ivaylo.yanchev.5 avatar ivaylo.yanchev.5 80 Точки

Проблема го оправихме - и .txt файловете трябва да са запаметени в UTF-8 и Еклипса трябва да е настроен на UTF-8. Част от кода, който на места съдържа кирилица трябва да се обърне в UTF-8 също.

0
DimitarYotov avatar DimitarYotov 75 Точки

според мен за online курсистите трябва да има други критерий или като цяло правилата да се спазват и да не се променят

почти абсурдно е хората да се скалират по резултати на изпита и така се разпределят в отборите - в крайна сметка нали нямаше класиране по точки(само приет неприет), пък и първо конзолно после ама хайде от нас да мине може и с GUI

ако пък е имало такова класиране скрито - по скоро хора с еднакви резултати би трябвало да са в една група, знам че някой ще кажат - ама то така се учи най добре като се буташ с най-добрите. Да обаче това чупи целия отбор, вместо 6 човека заедно да направят нещо, се появява някой който почва да обеснява - аз съм много добър, ама дайте да го направим с GUI щото с конзолата немога и тука преди време направих една игричка дайте да я препишем, и между другото сорс кода аз съм го писал(ама 4 дена ми трябваха да го намеря, и към днешна дата нз дали съм го намерил или чакам един френд да ми го прати)

за мен е абсурдно, и повече няма да се запиша за отборна работа, по скоро бих правил нещо елементарно с още 1-2 човека който имат желание да научат нещо от работата в екип - от форума или от там където няма интернет

но никога повече с разни егоистични индивиди - и в телерик беше така и тук е така

едно е да споделяш знания, друго е да се биеш в гърдите и да си търсиш кода 2 дена

3
dani_ddd avatar dani_ddd 82 Точки

Във форума на Телерик имаше една много готина графика, по принцип за забава, но пълна с много истина. Показваше на какво трябва да те научат отборните проекти и на какво те научават в действителност - да се оправяш сам cool 

0
ViValDam avatar ViValDam 15 Точки
Имам още един въпрос - Как се задава и чете Key от клавиатурата в Java , да бъде натиснат от потребителя и прочетен от програмата ? Търся , но нещо не намирам !
0
DimitarYotov avatar DimitarYotov 75 Точки

100% е нещо изкилиферчено

но мисля е първото ДЕМО имаше нещо подобно там ... се натискаше Space и продължаше напред 

прегледай там ... но не съм сигурн дали това търсиш

това което го имаше в C# тука сигурно е много редове

1
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Това се прави с

public static EventHandler<KeyEvent> keyEventHandler = new EventHandler<KeyEvent>() { public void handle(KeyEvent keyEvent){...}}

На мястото на точките си пишеш логиката, която трябва да се изпълни при съответното събитие

1
ViValDam avatar ViValDam 15 Точки

ЗАСЕГА ,ЩЕ ГИ ЗАРЕЖА КОПЧЕТАТА НА КЛАВИАТУРАТА , ОЩЕ ПОВЕЧЕ ЧЕ ИГРАТА НИ НЕ ГО ИЗИСКВА ,ЧАК ТОЛКОВА . 

ОПИТАХ СЕ ДА СЛОЖА ,АСКИИ ХАРАКТЕРИ - ЛИЧИЦЕ, СЪРЦЕ , КАКТО В ДРУГАТА МИ ИГРА НА С ШАРП , АМА НИЩО НЕ СЕ ПОЯВЯВА - ПРОСТО ИГНОРИРА cry , КОМАНДИТЕ 

КАК СТАВА ТОВА ? ДА ОТПЕЧАТАШ АСКИИ ХАРАКТЕР НА КОНЗОЛАТА В ДЖАВА - ОПРЕДЕЛЕНО СИ ОСТАВА "СИ ШАРП ГАЙ" !

1
mmddimitrova avatar mmddimitrova 433 Точки

На защита на проектите ще бъдат ли задавани въпроси върху кода на играта?

0
aslv1 avatar aslv1 304 Точки
Мисля, че да.
0
Stoyan.Stoyanov avatar Stoyan.Stoyanov 96 Точки

А за защитата онлайн студентите могат ли да участват няколко човека, чрез конферентна връзка?

0
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Могат, стига програмата чрез която ще коренспондирате да го позволява.

0
Stoyan.Stoyanov avatar Stoyan.Stoyanov 96 Точки

Е.. чрез скайп ще кореспондираме, това е изискването на SoftUni. Там конферентната връзка не е проблем. Въпросът е от страна на SoftUni дали това е позволено.

0
borislavml avatar borislavml 368 Точки

Здравейте, имам въпрос във  връзка със защитата на проекитите тази вечер за он-лайн екипите. Ние ще защитаваме по скайп, защото никой няма възможност да се появи в СофтУни. Добавил съм уни-то в профила си  в Скайп, но никъде не съм заявявал, че именно там ще се случват нещата, и се питам каква ще е процедурата. В съответния час, за който сме разпределени ни търсите в залата, виждате че там няма представител  и ни търсите в скайп(но как ще знаете кого да наберете?!) .Или ние трябва да се свържем с вас в съответния час. Тогава пък как ние ще разберем кога, защото едва ли ще се случат нещата минута по минута за да се спацят абсолютно точно разпределенията!

1
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Имам същото питане от отбор ILLUM и много се надявам на бърз отговор от университета. Все още не са приели нашата покана за добавяне на контакт в скайп.

0
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

Колеги как мина успяхте ли? Каква е процедурата?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.