Професионална програма
Loading...
+ Нов въпрос
felix_de_suza avatar felix_de_suza 100 Точки

SyntaxHomework - Points Inside a Figure

Здравейте колеги, исках да упражня малко методи и затова съм създал 3(мисля че може да стане и с 1) метода които да проверяват дали точките са в първият вторият или третият правоъгълник, но искам да подам като параметри на метода  X  и Y координатите на точката, които са 'double' и методът ми да върне булев резултат isInside, но ми дава някаква грешка и не мога да намеря точно как става в интернет :) ако някой може да помогне ще съм благодарен :)

Ето го и кода:

http://pastebin.com/sXw571LH 

Не че е оптимално решение просто исках да се упражня.

Тагове:
1
Java Advanced
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1548 Точки

При декларацията на методите трябва да укажеш, че ще приемат параметрите:

InFirstRectangle(double pointX, double pointY) (каквито имена им зададеш тук, тях можеш да ги ползваш в тялото на метода)

След това като ги извикваш ги предаваш, в случая:

InFirstRectangle(pointX, pointY); (Имената на параметрите тук нямат значение, важно е само да са същия тип и да могат да се предадат)

1

Колега така въм го направил просто съм копирал кода малко преди това :), но аз имам в предвид ми , че ми дава грешка при ретърна на метода защото му слагам да ми връща булева стойност, а метода приема за параметри double, та има ли някякъв начин това да се прескочи?   

0
borislavml avatar borislavml 368 Точки

Колега в main метода ти конструкцията if  трябва да е:  if (InFirstRectangle() || InSecondRectangle() || InThirdRectangle())

Така както е с операто𠧧(и) излиза ,че за да е изпълнено условиято точката трябва да е едновременно в трите правоъгълника и винаги ще ти връща резултат "Outside". Аз си направих задачата по същия начин като тебе с методи и се омотах на същото място с §§ и || и смянях какво ли не докато не видях тоя "тънък" момент smile

1
Мерси колега, иначе щях да загубя още толкова време в главоблъсканици :)
0