Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

bulgaria_mitko avatar bulgaria_mitko 133 Точки

RFID: Как да обединя няколко чипа в 1

Имам няколко чипа/карти RFID технолигия и искам да ги обединя в една/един карта/чип как може да стане това? Питам това тук, защото знам, че СофтУни ползват вече тази технолигия и го правят това нещо, но не знам как. може ли някой да ми даде съвети, напъствия как може да стане това. Аз си купих: http://www.aliexpress.com/item/2015-Factory-Outlet-USB-RFID-ID-Contactless-Proximity-Smart-Card-Reader-EM4001-EM4100-Windows/32290498447.html с което успешно мога да чета каритите и чиповете, но май само толкова засега...

 

Тагове:
0
Общи приказки
val4o89 avatar val4o89 240 Точки

До колкото знам чиповете (картите) RFID не подлежат на промяна, тоест можеш да програмираш четец да пасва с даден чип (карта), но не можеш да променяш номера на картата (информацията на чипа, която предава). За да обединиш няколко чипа в един, означава те да имат един и същ номер или един чип да съдържа няколко номера, а в случай, че това е непроменяемо (почти съм сигурен, че е така), няма как да го направиш.

0
02/06/2016 23:53:21
bulgaria_mitko avatar bulgaria_mitko 133 Точки

мерси. тогава имам 2 въпроса. може ли да се направи с друга технология, предполагаме, че не но все пка да питам и вторият ми въпрос е ако обединя 3-4 чипа/номера в 1 чип той ще работи ли на всичките 3-4 места където се ползват чиповете?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.