Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

skostadinov avatar skostadinov 2 Точки

Въпрос относно MacBook...

Здравейте, имам един въпрос относно MacBook. Искам да попитам какви са преимуществата му, защото честно казано не съм много запознат, струва ли си цената, кой модел е най-добър от всички и дали все пак става за кодене. Благодаря на всички отзовали се по темата.

Тагове:
0
Хардуер 03/06/2016 00:45:11
lgoychev avatar lgoychev 24 Точки

Здравей, ако не те притеснява размера на екрана 12” е идеален, но бих ти препоръчал MacBookPro 13”. MacBook е по скоро насочен към бизнес хората, които са постоянно в движение и им трябва лек и удобен лаптоп с който да си проверят пощата, да изпратят някое писмо и да браузнат в интернет, докато MacBookPro който е почти на същата цена даже и по евтин предлага същата големина с 1 “ отгоре, малко е по тежък 500 гр. но има по-добри характеристики от към процесор. 

Относно цената да най-вероятно ще е по-скъп от колкото такъв подобен PC, но хардуерно и дизайнерски ще е по изпипат определено ;) 

От гледна точка на софтуера, ако до момента си работил на Mac, изобщо не се замисляй, а ако си работил само на Windows просто се подготви за един първоначален “шок” от това как всичко ти е различно, но с времето ще се справиш, така или иначе Windows 10 вече е доста по различен от предишните версии на Windows така, че дали ще се мъчиш с Windows10 или с MacOS е същото ;) 

За кодене няма да имаш проблем, вече ги има всички налични програми и за MAC, за C# имаш Xamarine за JAVA си IntelliJ и т.н. и разбира се имаш предимството, че ако ще правиш app за iOS задължително ще ти трябва MAC :) 

Това е от мен, надявам се да съм ти помогнал с избора :) 

Аз ползвам MAcBookPro 13” модел 2012 и съм доволен, не съм много про в коденето, но за това което правя ми върши работа. 

Паралелно с него ползвам и Dell  Latitude 5550 - единственото което не ми харесва е хардуерното изпълнение, много тежък, пластмаса навсякъде и вентилатори които фучът ;)

1
07/06/2016 06:28:34
skostadinov avatar skostadinov 2 Точки

Благодаря за отговора, ще помисля но все пак със сигурност ще си запазя и сегашната машинка защото си е актуална, преди година я взех i5 2,4gh, 8ram, AMD R9, sshd - лаптоп. За въпроса с Mac-а в момента просто съм се зарибил и искам да експериментирам.

1
gkyupev avatar gkyupev 11 Точки

За прехода от Windows към MAC OS, както каза колегата си припомни всички псувни които си чувал.

После е песен, донякъде. Клавиатурата е ужасна. Липсват бутоните с които си свикнал при Windows. Няма дори "Del" !?! Бутоните са супер плитки и не щракат а дрънчат. Все едно биеш пръсти по масата. То май всички нови машини вече ги правят така.

Батерията може да ти изкара цял ден. Вече не влача зарядното с мен. Лошо е, че не можеш да я извадиш. Конектора е някакъв магнитен и е много дразнещо когато искаш да преместиш лаптопа да внимаваш да не се отлепи.

Мас доста по-подреден ми се струва от Windows. Особено 10.

Тракпада е уникален. Само заради него си заслужава да си вземеш Мак. Забравих вече какво е мишка.

Дисплей - супер (ретина го водят) Няма ШИМ (незнам дали така се казваше, ама не трябва да има ШИМ) Това е трептенето на матрицата.

Звик - не съм чувал лаптоп с по добър звук.

Малко тежък ми идва но има и по-леки. Става за бой - здрав е.

Качество премиум.

Моято машина е MacBook Pro 13' 2015 с 256GB SSD

Не можеш да ъпдейтнеш Ram-a. Запоен е за дъното.

128 може и да са ти малко, трябва да го прецениш добре.

Единствено SSD-то може да се ъпдейтне но разходите няма да са малки щото е някакво нестандартно.

Аз съм инсталирал и Windows. Доста лесно става, само с няколко клика. Може да го пуснеш през виртуална машина, работи добре. Е не можеш да играеш игри но Visual Studio е пушка. Преминаването от едната към другата става за секунда и само с три пръста. Споменах ли за тракпада?

Цена 3000лв. - Техно-нещо си.

Алтернативите:

Dell XPS - 4000лв.

Леново Карбон - 4000+лв.

Успех.

2
03/06/2016 22:55:02
dilyan.yordanov08 avatar dilyan.yordanov08 22 Точки

Не се замисляй и го взимай,ако имаш възможности. Аз ползвам 2015 про със стандартните му конфигурация ,която е повече от достатъчна за кодене и всичко. Да както каза колегата единствено ССД то е малко, но пък ако не ти е главната машина става...или си взимаш един външен хард.

Изчакай да има промоция от iStyle и си вземи тогава...горе долу с 10-15% по-евтино можеш да го вземеш.Ако искаш Уин...или го инсталираш и него....или по-лесното (поне за мен), слагаш виртуалка, внимаваш да не дадеш много хард и рам,за да не ти забива пък OSX. 

Не познавам сериозен дев,който да НЕ е на Мак...За Америка пък да не говорим, че там не искат и да чуят за друго освен Мак...все едно не разбираш нищо,ако не си на Мак.. :) 

Ако имаш кой да ти го достави от Америка може да ти дойде ама много по-евтино...говориме...едно 1000лв по-евтино... 

И накрая...ако искаш винаги да имаш батерия,да не зависиш от зарядно, да си куул :) , да не те болят очите....еми вземи си Мак.

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.