Loading...
speksy avatar speksy 9 Точки

Java Basic - Проблем с изпращане на домашно(по малко от 8MB)!

Здравейте, имам малък проблем с изпращането на първото домашно. Въпреки безкрайното чудене дали да качa JAR файла, който пише , че трябва да се качи или да кача само source кода(както пише в началото на домашното) реших да не качвам JAR-a,exe-то и библиотеките(itext) и архива ми излезе под 1мб, но не ми дава да го изпратя.

Въпросите са ми:

1.Кое точно трябва да качиме в домашното и нужни ли са всички jar файлове от itext library?

2.Има ли някой същия проблем с качването на домашното?

Извинявам се ако темата се дублира, но не намерих подобна! :)

1
Java Advanced
StanDimitroff avatar StanDimitroff 90 Точки

Ако го архивираш в zip формат пробвай в rar или 7z

0
speksy avatar speksy 9 Точки

Опитах и с 3-те но със всичко нужно по условие излиза 25мб , а с exe-то 36мб, за което не е казано да се инпортва или не в домашното.

0
StanDimitroff avatar StanDimitroff 90 Точки

Това е твърде много-сложи само itextpdf-5.5.0.jar, което е 2мб ,а не цялата библиотека и виж колко ще стане.Моето exe е 2.5мб и целия ми архив е ок 4.5мб

0
speksy avatar speksy 9 Точки

"Submit the script along with the JAR files as part of your homework." Когато направя jar на задачата 10 той излиза 9мб. Има ли някакъв начин да го направя script който го създава? Както е run.cmd

0
kasskata avatar kasskata 492 Точки
1. за да изпратиш домашното ти трябва само папката с SRC файлове.днес Пробвах и не намерих проблем да работим само с SRC папката 2 ако си сложил и външните библиотеки вътре в срц-то не мисля че ти трябват другите папки 3. библиотеките са наложителни за да види проверяващия какво си направил,ако няма библиотека няма и методи 4.опитай да направиш рар файл но изтегли нелегална версия на рар с крак те правят по0мали файлове.преинсталирай твоят рар защото може да го е хванала богомолката .. намен ми се случи преди 5 дена каза че го е хванал некав хак и ми каза да си гледам работата и не ми дава да Пращам нищо 5.ако нищо не стане не пращай библиотеката а само SRCто с класовете и тхттата и еьета и всички простотийки и опиши в липсващите класове каъв ти е бил проблема и отсреща няма как да не те разберат Успехи
1
zontak avatar zontak 457 Точки

Приятелче.. Рарваш всичко и пращаш.. уловката е ,че не трябва да аддваш цялата библютека ( защото не ти е нужна , тя ти вдига паметта ) в тази тема " https://softuni.bg/forum/questions/details/984 " съм написал на последния коментар точно кое ти трябва от цялата работа и така домашното ти ще бъде в граници. Само не го прави " zip " защото при попълване на формичката на форума за домашните са убъркали и са написали " zir " .. така зип-а не минава. Ако си с уиндоус 8 - 8.1 мога да ти препоръчам " Bandizip " Която прави и Зип-ове и 7z.. Поздрави :)

2
speksy avatar speksy 9 Точки

Видях, че е zir и да с win 8.1 съм. Но когато е само със тези 2 jara неможе да се създаде pdf-а, но все пак този който проверява ще знае за какво става въпрос. Грешката ми беше, че създадения jar си седеше от преди да махна излишните библиотеки и пак ми излизаше повече. Само не предполагах, че от zir ще ми пише DONE и ще се бъгне така :D Мерси все пак.

0
zontak avatar zontak 457 Точки

btw.. Искам само някой компетентен да ми обясни ,че аз нещо не разбирам или нещо неумея да чета или нещо такова.. Защо 9-та задача е с 3 звездички ( незадължителна.. и да речем че съм новобранец и не мога да я направя ) как се очаква да реша 10-та която е задължителна след като не съм решил 9-та? Защо мислите ,че трябва на 10-та да се прави рънабъл джар на 9та.. ? Имам предвид.. един нищо неразбиращ човек би направил jar i рън цмд на задача която е направил и която е задължителна ;д а от там и 11-та ( екзето ) логично ще бъде направено от цмд-то ;д

1
Masovski avatar Masovski 211 Точки

Всъщност 10-та задача можеш да направиш и с всяка друга задача, просто ще трябва да направиш Jar Archive за нея.

Ето как разбирам 10-та задача:

    Използва се обикновен Jar File Export. Не runnable Jar. Идеята е да се направи ръчно това, което става при пускането на runnable jar. А именно:

1. Задаване и на classpath.

2. Навигиране към класа, който съдържа main метода на програмата.

3. Всичко се извършва с команда под console на съответната операционна система. 

Като според мен, това е едно много добро упражнение за разбирането на classpath-a, за какво служи и т.н.

1
Karlie avatar Karlie 438 Точки

Ще използвам темата да ви попитам за едно уточнение към системата за качване на домашни. Качвам един файл, след това бутонът "Избор на файл" е все още активен и мога да качвам и други файлове. Това значи ли, че ако си коригирам нещо по задачите и кача втори файл, той ще изтрие(ъпдейтне) първия, или ще се трупнат два файла някъде в системата?

 

Втори въпрос - защо, след като вече качих домашно, пак нямам право да оценявам домашни? Защото не е минал крайният срок за качване на съответното домашно ли? Може би когато мине крайният срок вече ще имам такава възможност?

0
LittleNinja avatar LittleNinja 71 Точки
  1. Не знам дали старите версии се пазят някъде в системата, но в последствие за оценка се използва последното качено домашно..
  2. Оценяването става активно след изтичане на крайния срок за качване на домашно..
1
ZvetanIG avatar ZvetanIG 907 Точки

Трябва да си направиш архив на цялато домашно и до го изпратиш като 1 файл. Системата е направена да ти запазва само последно качения файл.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.