Loading...
AntyfrizZz avatar AntyfrizZz 238 Точки

[Подготовка за изпита в Judge] - Problem 11 - Little John

Здравейте,

 

Става въпрос за https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/84#10

В Джъджа не ми минава нулевият тест:

>>>----->>asd>ds>----->dasd>>>----->>
>>>----->>a>>----->sd>>>-----s>----->dasd>>>----->>
>>>------>sd>>>----ds>----->dasd>>>----->>
>>>----->sd>>>----->>asds>----->dasd>>>----->>

 

Според изискания от Джъджа тест, тук трябва да имам 427 стрели, а аз не виждам 2 средни стрели. Аз ги боря 417.

Някой ще ми каже ли къде бъркам и от къде идва тази 2ра средна стрела.

 

Поздрави!

0
C# Advanced 03/06/2016 22:12:07
AntyfrizZz:
Според мен проблемът е решен и няма нужда от повече обсъждане. Беше ми обяснено къде бъркам, а също така бяха предложени повече от 2 решения, за което съм благодарен.
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

На последния ред не е ли такава?

>>>----->sd>>>----->>asds>----->dasd>>>----->>

2
03/06/2016 22:17:24
ArmenPotourlyan+deleted! avatar ArmenPotourlyan+deleted! 488 Точки

The given 3 types are the only ones you should count, the rest should be ignored (Robin Hood does not like them).

Оттук може да стане сериозно объркване, понеже човек може да реши, че >>>-----> трябва да се игнорира laugh

1
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Прав си, че е възможно объркване, но >>>-----> не е валидна стрела, част от нея само е :) Абсолютно еквивалетно е ds>----->dasd - цялото това не е валидна стрела, но част от нея е :) Има някакви символи преди и след стрелата, било то букви или тирета или знаци за по-голямо, по-малко и т.н. Аз лично такава логика следвам

1
AntyfrizZz avatar AntyfrizZz 238 Точки

Здравейте,

 

Според така написано условие, не би трябвало >>>-----> да е валидна стрела. По тази логика защо да не си направя някоя средна стрела малка, или някоя голяма - средна или малка? Все пак правя същата операция както при тази - махам tip или tail.

 

Поздрави!

0
03/06/2016 22:36:53
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.