Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

awesomeo avatar awesomeo 20 Точки

[Programming Fundamentals] [Strings, Dictionaries, Lambda and LINQ - Exercises] 06. Reverse Words in Sentence

Привет,

В задачата от упражненията за обръщане реда на думите в стринг и запазване на пунктуацията джъджът ми връща 2 грешни теста и нещо хич не мога да измисля какъв може да е проблема. Идеи?

 

Кодът: http://pastebin.com/rUtVkp3i

 

Тагове:
1
Programming Fundamentals
Nikola_Andreev avatar Nikola_Andreev 671 Точки

Добре де нямам visual studio под ръка и ми е интересно, като сплитнеш втория път не трябва ли да не махаш empty entries.В смисъл така не маха ли и интервалите?

0
04/06/2016 12:11:32
awesomeo avatar awesomeo 20 Точки

Имаш предвид да сплитна по листа от стрингове и StringSplitOptions.None или без StringSplitOptions? Ако е първото, връща лист с дължина 1 повече от необходимото с един празен стринг в началото, а второто не знам как да го направя.

0
hammer4 avatar hammer4 115 Точки

Пробвай като примерен вход текста: "sova, software, so.". Ако го дебъгнеш ще видиш , че ако по-малка дума е част от друга по-голяма, останалата част от голямата дума (след премахването на по-малката дума) се записва към пунктуацията след нея.

0
awesomeo avatar awesomeo 20 Точки

Това ще да е, сега ще го мисля как да стане. Мерси.

0
awesomeo avatar awesomeo 20 Точки

Ок, разбрах как става. Като се сплитва по лист от стрингове, трбява да се направи копие на листа, което да се сортира по дължина от най-големите стрингове към по-малките и то да се използва при сплитването.

Код: http://pastebin.com/ufHSP3tQ

0
Lusien.GG avatar Lusien.GG 66 Точки

Някой може ли да ми обесни логиката, защо сортираме думите по дължина, че нещо не схващам. Благодаря.

1
ralitsa_d avatar ralitsa_d 171 Точки

При мен решението мина без да сортирам думите и без да обръщам реда им в масива. Добавих само една допълнителна променлива - брояч за масива с думите и всичко си дойде на мястото. Код: http://pastebin.com/pBhpaMcA

 

6
awesomeo avatar awesomeo 20 Точки

Не знаех, че и с масив от чаровете на думите би станало. Яко.

0
Lusien.GG avatar Lusien.GG 66 Точки

Твоето решение е доста по-четимо и с него осмислих задачата. Бравос !

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.