Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
ivandjelo avatar ivandjelo 0 Точки

Вече съм на лаптоп и не ми дава да инсталирам visual studio 2015

имам вече лаптоп но имам проблем защо не ми дава да  инсталирам visual studio 2015  характеристикатата на лаптопа е   intelpentium- 2.20; ram 2GB video 256  защо не ми дава ако знаете как моля помогнете ми изостанал съм много със матреала  ??? 

EDIT: Темата беше преместена в адекватния раздел.

0
Основи на програмирането 06/06/2016 16:44:01
quickben avatar quickben 976 Точки

С 2ГБ рам мисля, че няма как да стане и от там идва проблема. Намери решение да си намериш по-добър лаптоп с поне 4-8 гб рам и i3 процесор, видео карта не ти трябва. Разгледай форума за подобни теми има доста такива. Както при игрите така и при 'тежките' програми първо гледай дали покриваш изискванията.

0
rado84 avatar rado84 1 Точки

Това "яде" 60 мегабайта РАМ, така че и 2 ГБ са му напълно достатъчни - 1 за ОС и останалото бонус. Плочките РАМ за такова дъно като неговото вече не са никак евтини. Ако изобщо намери, ще са 18-та употреба и ще струват майка си и баща си.

А мултиядрен процесор ще му трябва, ако реши да компилира игри. За Основи на програмирането и за компилиране на обикновени GUI приложения ще му стигне и едноядреният, който е споменал по-горе. Ако не друго, този релийз ще му свърши работа, за да навакса с материала и докато си намери не толкова древен лаптоп.

Специално заради тази тема пробвах Preview релийза на компа на сестра ми (настолен, не лаптоп) - двуядрен интел на 2GHz с "гигантските" 512 КБ кеш, 2GB DDR3, Windows 7 x64 (версия от 2015 г.) и няк'ва умрела 256-мегабайтова видеокарта, чийто модел вече не помня. Инсталира си се без проблем и си работи (компилира) без проблем.

Долната снимка със заетата памет от VS 15 Preview е от моя компютър, но и на сестриния харчеше почти толкова.

1

Значи на празно си купих лаптоп  видях че е с добри параметри но се прецаках сам :(( 

0
05/06/2016 13:50:36
iliev72 avatar iliev72 144 Точки

не си :) винаги може да му увеличиш памета ;)

0

Това го знам но  как да намеря точния модел рам  ?

0
YavorSpassov avatar YavorSpassov 133 Точки

1. Прочиташ какви са минималните изисквания на програмата.

2. Проверяваш, дали хардуерът ти отговаря на тези изисквания с програма, като AIDA64.

3. Поръчваш и инсталираш липсващия хардуер.

4. Инсталираш програмата.

1
07/06/2016 01:28:34
Zakkgard avatar Zakkgard 39 Точки

Какво значи не ти дава? Има ли специфична грешка при инсталацията? По-скоро да нямаш disk space отколкото нещо друго..

0
inktech.n.kikov avatar inktech.n.kikov 42 Точки

колега искаш ли през теамвюър да го погледна ?

0
Tihomir_Penchev avatar Tihomir_Penchev 4 Точки

Здравейте,извинявам се за off-a,но за да не отварям нова тема,ще пиша тук.Проблемът при мен е че сега ми казва , че ми е изтекла безплатната регистрация на VS.Аз мислех че като цяло е безплатна.Има ли някой с подобни проблеми ?

0
Bobosam avatar Bobosam 184 Точки

Единственото, което искат е Maicrosoft акаунт. Правиш регистрация и нямаш проблеми.

1
ilian_teofilov avatar ilian_teofilov 2 Точки

Привет, аз имах същия проблем на лаптопа.

При мен се получи защото нямах Service Pack.

Ако си с W7 провери си дали го има инсталиран.

0

Инсталирам си visual studio 2010  та дали ще ми върши работа ? 

0
21/07/2016 17:43:42
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

2015 върши най-добра работа, но ако не ти тръгне пробвай 2013.

0

Пробвал съм  първо със 2015 но не иска пробвал съм и със 2013 пак не иска и само 2010 иска дали ще мога да работя със нея   да се науча леко по леко аз найстина много съм изгубил и искам да си наваксам поне 2 3 месеца съм назад  

0
btonew avatar btonew 43 Точки

Здравей,

първоначално използвах VS 2015, но тъй като параметрите на лаптопа ми не са от най-подходящите, се принудих да потърся алтернативен вариант. В момента използвам Xamarin Studio, и съм доволен от него, ще ти свърши идеална работа за курса. Друг вариант е SharpDevelop.

0
22/07/2016 16:07:07

Значи да използвам като твоя Xamarin Studio  ще ми върши работа. 

0

Инсталирам във момента SharpDevelop  дано ми върши работа и най на края да си наваксам изгубеното защото нищо не знам  :( не знам да пиша код не знам да решавам проблеми помагайте моля :) 

0

Да, и двете ще ти вършат работа. Аз предпочех Xamarin, но и SharpDevelop ще ти върши работа в рамките на курса.

0
22/07/2016 18:35:42
peterborisov avatar peterborisov 123 Точки

Не си се прецакал, просто си взел една 'база'. Сложи още една пръчка рам и за 100 лева вземи някакво SSD и си оправяш проблема, иначе ако сложиш само рам /да стане 4гб/ пак студиото ще зарежда, докато стане време за бакенда. Моя като го взех и беше с 8 рам и като подпалих 2-3 програми за изпит и бавеше и ми късаше нервите .Сложих му още 8 рам /стана 16гб/ и едно samsung 850 pro SSD и рестарта му е за 7 секунди готов за подвизи. Ти така или иначе трябва да направиш нещо след време, защото няма да пишеш Hello world вечно. Примерно имаш 10 часа кодене днес и 4 часа от това време чакаш да зарежда програма. Набутай още малко пари в машината, за да можеш по-бързо да си ги върнеш. 

1

Хубаво го казахте но като нямам парите как да го направя :(( 

0

Не е необходимо да закупуваш нищо на този етап. Алтернативите на Visual Studio ще ти свършат работа в рамките на курса.

0

До сега се  упражнявах но  пиша кода цъкам на ( Ctrl+F5 ) и ми искарва грешка помощ :( :( кога ще се науча да му се невиди :( 

0