Loading...
ivandjelo avatar ivandjelo 0 Точки

Вече съм на лаптоп и не ми дава да инсталирам visual studio 2015

имам вече лаптоп но имам проблем защо не ми дава да  инсталирам visual studio 2015  характеристикатата на лаптопа е   intelpentium- 2.20; ram 2GB video 256  защо не ми дава ако знаете как моля помогнете ми изостанал съм много със матреала  ??? 

EDIT: Темата беше преместена в адекватния раздел.

0
Programming Basics 06/06/2016 16:44:01
quickben avatar quickben 966 Точки

С 2ГБ рам мисля, че няма как да стане и от там идва проблема. Намери решение да си намериш по-добър лаптоп с поне 4-8 гб рам и i3 процесор, видео карта не ти трябва. Разгледай форума за подобни теми има доста такива. Както при игрите така и при 'тежките' програми първо гледай дали покриваш изискванията.

0
rado84 avatar rado84 1 Точки

Това "яде" 60 мегабайта РАМ, така че и 2 ГБ са му напълно достатъчни - 1 за ОС и останалото бонус. Плочките РАМ за такова дъно като неговото вече не са никак евтини. Ако изобщо намери, ще са 18-та употреба и ще струват майка си и баща си.

А мултиядрен процесор ще му трябва, ако реши да компилира игри. За Основи на програмирането и за компилиране на обикновени GUI приложения ще му стигне и едноядреният, който е споменал по-горе. Ако не друго, този релийз ще му свърши работа, за да навакса с материала и докато си намери не толкова древен лаптоп.

Специално заради тази тема пробвах Preview релийза на компа на сестра ми (настолен, не лаптоп) - двуядрен интел на 2GHz с "гигантските" 512 КБ кеш, 2GB DDR3, Windows 7 x64 (версия от 2015 г.) и няк'ва умрела 256-мегабайтова видеокарта, чийто модел вече не помня. Инсталира си се без проблем и си работи (компилира) без проблем.

Долната снимка със заетата памет от VS 15 Preview е от моя компютър, но и на сестриния харчеше почти толкова.

1
ivandjelo avatar ivandjelo 0 Точки

Значи на празно си купих лаптоп  видях че е с добри параметри но се прецаках сам :(( 

0
05/06/2016 13:50:36
iliev72 avatar iliev72 147 Точки

не си :) винаги може да му увеличиш памета ;)

0
ivandjelo avatar ivandjelo 0 Точки

Това го знам но  как да намеря точния модел рам  ?

0
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

1. Прочиташ какви са минималните изисквания на програмата.

2. Проверяваш, дали хардуерът ти отговаря на тези изисквания с програма, като AIDA64.

3. Поръчваш и инсталираш липсващия хардуер.

4. Инсталираш програмата.

1
07/06/2016 01:28:34
Zakkgard avatar Zakkgard 39 Точки

Какво значи не ти дава? Има ли специфична грешка при инсталацията? По-скоро да нямаш disk space отколкото нещо друго..

0
inktech.n.kikov avatar inktech.n.kikov 42 Точки

колега искаш ли през теамвюър да го погледна ?

0
Tihomir_Penchev avatar Tihomir_Penchev 4 Точки

Здравейте,извинявам се за off-a,но за да не отварям нова тема,ще пиша тук.Проблемът при мен е че сега ми казва , че ми е изтекла безплатната регистрация на VS.Аз мислех че като цяло е безплатна.Има ли някой с подобни проблеми ?

0
Bobosam avatar Bobosam 185 Точки

Единственото, което искат е Maicrosoft акаунт. Правиш регистрация и нямаш проблеми.

1
ilian_teofilov avatar ilian_teofilov 2 Точки

Привет, аз имах същия проблем на лаптопа.

При мен се получи защото нямах Service Pack.

Ако си с W7 провери си дали го има инсталиран.

0
ivandjelo avatar ivandjelo 0 Точки

Инсталирам си visual studio 2010  та дали ще ми върши работа ? 

0
21/07/2016 17:43:42
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

2015 върши най-добра работа, но ако не ти тръгне пробвай 2013.

0
ivandjelo avatar ivandjelo 0 Точки

Пробвал съм  първо със 2015 но не иска пробвал съм и със 2013 пак не иска и само 2010 иска дали ще мога да работя със нея   да се науча леко по леко аз найстина много съм изгубил и искам да си наваксам поне 2 3 месеца съм назад  

0
btonew avatar btonew 43 Точки

Здравей,

първоначално използвах VS 2015, но тъй като параметрите на лаптопа ми не са от най-подходящите, се принудих да потърся алтернативен вариант. В момента използвам Xamarin Studio, и съм доволен от него, ще ти свърши идеална работа за курса. Друг вариант е SharpDevelop.

0
22/07/2016 16:07:07
ivandjelo avatar ivandjelo 0 Точки

Значи да използвам като твоя Xamarin Studio  ще ми върши работа. 

0
ivandjelo avatar ivandjelo 0 Точки

Инсталирам във момента SharpDevelop  дано ми върши работа и най на края да си наваксам изгубеното защото нищо не знам  :( не знам да пиша код не знам да решавам проблеми помагайте моля :) 

0
btonew avatar btonew 43 Точки

Да, и двете ще ти вършат работа. Аз предпочех Xamarin, но и SharpDevelop ще ти върши работа в рамките на курса.

0
22/07/2016 18:35:42
peterborisov avatar peterborisov 123 Точки

Не си се прецакал, просто си взел една 'база'. Сложи още една пръчка рам и за 100 лева вземи някакво SSD и си оправяш проблема, иначе ако сложиш само рам /да стане 4гб/ пак студиото ще зарежда, докато стане време за бакенда. Моя като го взех и беше с 8 рам и като подпалих 2-3 програми за изпит и бавеше и ми късаше нервите .Сложих му още 8 рам /стана 16гб/ и едно samsung 850 pro SSD и рестарта му е за 7 секунди готов за подвизи. Ти така или иначе трябва да направиш нещо след време, защото няма да пишеш Hello world вечно. Примерно имаш 10 часа кодене днес и 4 часа от това време чакаш да зарежда програма. Набутай още малко пари в машината, за да можеш по-бързо да си ги върнеш. 

1
ivandjelo avatar ivandjelo 0 Точки

Хубаво го казахте но като нямам парите как да го направя :(( 

0
btonew avatar btonew 43 Точки

Не е необходимо да закупуваш нищо на този етап. Алтернативите на Visual Studio ще ти свършат работа в рамките на курса.

0
ivandjelo avatar ivandjelo 0 Точки

До сега се  упражнявах но  пиша кода цъкам на ( Ctrl+F5 ) и ми искарва грешка помощ :( :( кога ще се науча да му се невиди :( 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.