Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

a.polyanska avatar a.polyanska 107 Точки

Именуване на input

Имам един принципен теоретичен въпрос- каква е точно целта на полето "name" при input-тага на HTML? Разбрах, че е свързано с обработка на заявката, но честно казано не ми е много ясно. А от тази няснота идва и друг въпрос- трябва ли в един HTML код имената да са уникални? Какво имам предвид- в домашното за ХТМЛ форми първата задача е да се направи форма за регистрация и такава за логване. Трябва ли, примерно, полетата, в които се иска парола и потвърждаване на паролата да имат еднакви имена и от друга страна- трябва ли полетата за юзърнаме в различните форми да са именувани различно?

 

 

 

Тагове:
1
Web Fundamentals - HTML5
a.polyanska avatar a.polyanska 107 Точки

Аха, благодаря за подробните отговори, беше ми полезно :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.