Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

[Homework] Web Fundamentals (HTML + CSS) - CSS Overview - септ.2014

Здравейте,

ето моите решения на задачките от домашното:

1. WorldCup - HTMLCSS - DEMO;

2. Color Kitchen - CSS - DEMO;

3. SoftUni Student Before Exam - HTML, CSS - DEMO.

 

Препоръките и коментарите са добре дошли, тъй като едва ли съм ги направил по най-умния начин smile

8
Web Fundamentals - HTML5 10/10/2014 12:14:33
hristo.dimitrov avatar hristo.dimitrov 8 Точки

 a.angelov, копирах ти HTML и CSS в отделните файлове, но когато отида да видя какво се получило в хромето, излиза само HTML. инспектвам и ми казва, че не може да открие файла със CSS-а:

Failed to load resource: net::ERR_FILE_NOT_FOUND 
file:///C:/SoftUni/Web%20Fundamentals%20(HTML%20+%20CSS)/02.CSS%20Basics/01.World%20Cup%20Brazil/style.css

някаква идея защо става така?


0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Здравей,

сигурен ли си, че style.css се намира в същата папка, в която е html файлът - пътя който е зададен при мен го търси в същата папка?

Ако се намира в друга папка, коригирай пътя. Също така провери дали съвпадат имената на css файла и линка в html-а - да не си записал css под различно име...

1
17/10/2014 10:45:44
hristo.dimitrov avatar hristo.dimitrov 8 Точки

благодаря за отговора! 


не те разбирам какво имаш предвид. не че си го написал неясно, просто съм зле с HTML/CSS курса като цяло. изпита съм го отписал, опитвам се да чета домашните на другите. 



та, oпитах се да "уцеля" нещо от указанията ти:


- имената на CSS и HTML файла ми са еднакви- 01.WorldCupBrazil.css /(...).html 

- css-са си беше в папката CSS, която WS създава за мен, след това го преместих и в общата, проектната, при html-a, пак без резултат.

- "сигурен ли си, че style.css се намира в същата папка, в която е html файлът"- не знам какво имаш предвид- че трябва да имам файл с това име някъде из проектната папка?

- "Също така провери дали съвпадат имената на css файла и линка в html-а "

в хедъра на HTML-a имам: <link rel="stylesheet" type="text/css" href="style.css">
което замених с:
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="01.WorldCupBrazil.css"> (името на CSS-a)

ако изобщо това си имал предвид... но и така не сработва. 



0
17/10/2014 11:58:04
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Дай един скрийншот на папката където се намират файловете и качи кода някъде да го погледна.

Правилно си ме разбрал, но да видя все пак - не виждам друга причина да не ти намира css файла...

1
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Качи някъде скрийншота - така споделен от твоя компютър няма как да го видя :)

1
hristo.dimitrov avatar hristo.dimitrov 8 Точки

еми... явно не знам как да го направя това. сега чета, ако успея, ще кача снимки. но... нищо особено няма- обща папка на проекта, в него разни файлове, един от тях е html-a, както и други папки, една от тях css. 


благодаря за опита все пак! :)


и на няколко пъти съм те "докладвал", напълно случайно, извинявай за което, но... просто подредбата тук е някаква... безумна. на логичното, интуитивно място за "отговори" има сложен бутон "докладвай"... 

еми добре, ще се "докладваме", щом това е най-важното...



0
17/10/2014 13:01:11
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Снимката трябва да качиш някъде в интернет и от там да вземеш линк към нея - може да го направиш и в някоя от социалните мрежи, или google drive /на Google/ или one drive /на Microsoft/ или още от множество други сайтове...

За мен единствената причина да не ти зарежда css файла е некоректно зададен път към него...

ПС. Ще го преживея докладването :) Предполагам модераторите няма много да ме порежат, като видят, че е по грешка :)

1
hristo.dimitrov avatar hristo.dimitrov 8 Точки

еми, нещо не се получава... как да е. благодаря все пак за опита! :)



P.S. еми... проблемът си е на сайта. модераторите биха могли да си го отбележат това като някакъв feedback.

посягам да отговоря и ми се предлага единствената възможност, чрез огромен бутон, да докладвам човека. 

един вид, очакването е, че най-вероятно ще поискам да рипортна този който ми е писал, а не да му отговоря. 

и вече, ако случайно не желая да го рипортна, тогава трябва да се разходя нагоре един-два екрана до началото на кореспонденцията, та да цъкна на добре наврения между други бутони "коментирай". 

пълна глупост!



 

0
17/10/2014 14:08:17
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.