Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

tsvetoslav.eau avatar tsvetoslav.eau -26 Точки

[Technical Issue] - Visual Studio - как се прави Blank Solution

Здравейте!

Как се създава Blank Solution в Microsoft Visual Studio 2010, понеже гледам лекция "Въведение в програмирането" на Богомил Димитров от последния курс по Основи на C# и менюто не е същото, понеже той използва Microsoft Visual Studio 2013?

Благодаря!

 

:)

Тагове:
0
Programming Basics 27/10/2014 18:47:29
justenqk avatar justenqk 0 Точки

Колеги намирам tamplete Blank Solution за VS 2010 и 2013 но не и за 2015. Някакви идеи как да се сдобия с тази джаджа? Търся го и в online търсачката на самото VS но го няма. Благодаря предварително.

0
18/11/2015 03:36:12
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

justenqk просто избираш File -> New -> Project и в търсачката на появилия се прозорец пишеш - blank. 

0
18/11/2015 08:23:07
justenqk avatar justenqk 0 Точки

Да но не ми излиза защото нямам temple-то. Опитвам се да го намеря това тампле в интернет, но намирам само за 2010 и 2013, а моята версия на VS е 2015. Някой знае ли къде мога да намеря tamplete Blank Solution за Visual studio 2015?

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Във VS имаш всички темплейти, които са ти нужни. Виж скрийншота на колегата по-горе. Ръчно понякога трудно се намира, затова най-лесно е да пишеш blank в търсачката.

0
justenqk avatar justenqk 0 Точки

Колега, мислиш ли че не опитах този прост начин, след като съм прибегнал до трудния? Пиша го в търсачката и вместо да ми се покаже, както на скрийншота горе, ми изписва че няма намерен резултат...Сега да се върнем на въпроса от къде мога да го намеря това тампле, да си го сваля и да го сложа във VS, защото моят изглежда че няма всичко необходимо? Благодаря ви!

0
01/12/2015 01:29:06
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

VS 2015 Community няма различни версии, а се съмнявам да си трил неща от инсталационната папка. Би трябвало като търсиш в сърча да излезе, независимо какво е избрано от менюто вляво. Пробвай ръчно да навигираш до там - от менюто вляво избираш Other Project Types -> Visual Studio Solutions.

Темплейта при мен се намира в тази директория (с 64-битова ОС съм): C:\Program Files (x86)\Microsoft Visual Studio 14.0\Common7\IDE\SolutionTemplates

Потърси и виж дали ще я намериш, вътре трябва да има два файла, blank.sln и blank.vsdir

Ако пак не излиза, просто избери C# Console Application и долу в секцията, където слагаш име на проекта, най-долу има поле и за име на solution-a. Едновременно ще създадеш solution с проект, който да кажем ще е първата задача от домашно или каквото решаваш.

Ако действително го няма темплейта, може да погледнеш тук как да си направиш собствен: ЛИНК. Примерът им е по-сложен, там правят темплейт с готови проекти, но предполагам няма да е особен проблем да се направи и за празен solution.

0
01/12/2015 01:53:08
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Зипнах ти това което намерих аз в моето VS Community 2015: http://dox.bg/files/dw?a=53dae6562d

Папката е: C:\Program Files (x86)\Microsoft Visual Studio 14.0\Common7\IDE\SolutionTemplates - провери първо ти какво имаш там... /Filkolev ти е посочил същата папка/.

0
01/12/2015 09:00:31
justenqk avatar justenqk 0 Точки

Благодаря ви много колеги :) Мисля че проблема е станал при инсталацията, защото тогава сетъпа сваляше допълнително някакви неща, а интернет връзката ми беше ужасно слаба в този момент. Още веднъж ви благодаря :)

0
03/12/2015 16:41:22
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.