Loading...
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Некоректно проверяване на домашни

Колеги, тази нощ съм получил три коментара за проверка на домашни. Искам да ги споделя, за да ви дам пример КАК НЕ ТРЯБВА да проверявате домашните на колегите:

1. Данчо, Данчо. Ако това си ти брат... Нямам никакви забележки. Нито съм ти на нивото нито съм ти на акъла,че да ти казвам грешките в това или онова. Трябва да ми обесниш как става това с атрибутите защото наистина така и не разбрах за какво са мамка му ! Пълно 10 и успех...занапред

2. От 4 домашни за 3-ти път проверявам същото. Не знам дали си автора, едно нещо ме навежда на мисълта, че не си TASK.txt се отнася за 3-та задача, която в първия случай, който проверих беше в проекта, при теб въобще я няма и от тази гледна точка, защо е там? Както и да е, желая ти успех. Знам, че всички нямаме време, но поне можеше да се потрудиш да промениш малко кода, въпреки copy-paste. Мисля, че оценка различна от нулата ще е добре, а аз нули не давам.

Както знаете, не съм данчо, а и голяма част от домашните си по темите от ООП съм ги публикувал във форума (беше голяма грешка) един от първите.

Съжалявам за нарушаването на анонимността, но при положение, че през целия курс до вчера бях получил само една проверка и два от коментарите да са горните ми е малко в повече.

Мисля че е крайно време на Софтуни да им светне червената лампичка, че системата за проверка на домашни НЕ РАБОТИ и да не продължават да ни ядосват и мъчат насила със задължения, които явно няма да се научим да изпълняваме.

Тагове:
20
Предложения и проблеми 27/10/2014 10:20:33
alexxdim94 avatar alexxdim94 33 Точки

А когато едно домашно наистина е написано добре, какво трябва да напиша като коментар!? Идеята ми е, че наистина нямам никакви забележки към домашното и ако кажа това в коментара си, най-вероятно ще бъде оценен като некоректен/неполезен.

0
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Ами аз лично споменавам кое ми е харесало в домашното, ако са спазени всички принципи на ООП, че и на КПК, го казвам и така.

0
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

След като Наков обясни (в горния пост и в откриващата лекция по JS OOP) основната цел на проверката на домашни, мисля, че е достатъчно да напишеш, че всички задачи са налични.

0
Karlie avatar Karlie 438 Точки

Освен ако не попаднеш на някой, който разбира концепцията иначе, като Кико например (виж тук) wink За такива случаи трябва да проверяваш по едно-две домашни отгоре, или просто да разчиташ да попаднеш на по-благосклонни колеги.

В тази връзка, quickben, мисля, че си прекален песимист, надали  70% от хората, ще ти цъкнат "неполезен" на краткия коментар, та проверяваш по 10 (!!?!) домашни.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.