Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

tanija avatar tanija 60 Точки
Аз се интересувам от здравословно хранене в частност съровоядството и от всякакви практики за пречистване -физически и ментални. Всяка свободна минута(ако я има изобщо) посвещавам на четене по тези теми. :-)
3
goldenboy avatar goldenboy 21 Точки
Внимавай с такива хобита които са пропагандирани по медийте в повечето случаи подобни експерименти с тялото ти не водят до нищо добро.Най - хубаво е да се научиш да го слушаш,то само си казва какво му е нужно въпреки че на мозъка понякога му се гади от подобни идеи :)
1
Babov avatar Babov 0 Точки

Съгласен съм с колегата. Тъй нареченото здравословно хранене, роди цяла индустрия от псевдо разбирачи. Хора нямащи никаква представа как би се отразило на даден оганизъм. Както хардуера ви дава специфична среда за софта и има нужда от специфични методи за поддръжка, така и организма има нужда от своите. Процеса на промяна  е точно толкова тясно свързан, колкото да смениш една програма за COde с друга. Основата може и да е една и съща ама накрая да не рабити приложението, Ако ме разбираш :) 

1
LinAdmin avatar LinAdmin 78 Точки

Здравейте,

През изминалите две години направих два пъти (по един път на година) пречистване с Madal Bal, а миналия месец направих житната диета на П. Дънов. От тогава се храня предимно с плодове, зеленчуци и риба. Разбира се имам една-две издънки, като да изям съвсем сам 48cm пица (имам снимкиlaughing). Затова мога само да гласувам с двете ръце за суровоядството и здравословното хранене.

Казвам това, като доказателство, че "подобни експерименти с тялото" при мен доведоха до това, да спра да пия кафе (да нямам нужда от него), да сваля килограми (10 с житната диета, около 8 при Madal Bal), да мога да издържам на ритъма на двата си Golden Retriever-a (все пак са 4х4 smile). От друга страна съзнанието ми е супер бистро, спя по 5-6 часа и се събуждам без будилник пресен като репичка.

Относно пропагандата в медиите, опасно е да се храним само с протенини (няма да назовавам имена на диети) и от друга страна е опасно да изключим мазнините от храната - те хранят мозъка - сещайте се сами за последвствията ако не се храни мозъка.

Относно "Хардуера", ще кажа, че човешката ни "архитектура" е напълно съвместима с жива храна създадена от природата - плодове, заленчуци, кълнове, водорасли (Спирулината например има 86 грама на 100 протеин, а рибата тон или пилето под 25).

 

 

Сега по темата:

Моите хобита са шофирането, карането на колело, да играя футбол, като има с кой, фотография.

От по-заседналите хобита са да гледам филми и сериали на Sci-Fi тематика, като по-млад играех шах. Стоенето пред компютъра не го брояsmile

0
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Всичко идва от ЕГН-то. На 20 години никой не мисли за здравословен живот. На 30 вече почват болестите, ако си живял безотговорно, ял си пици и сандвичи + коли и кафета по 10 на ден, не си спортувал, не си почивал достатъчно. На 40 почват пърите инфаркти и подобни. Много от нас не доживяват до 50, а на 60 вече имат трайни проблеми и доживяват живота си в нерадост. А някои просто около 30-така се осъзнават и започват да живеят по-здравословно, всеки по свой начин. Няма универсална рецепта!

Хардуерът се износва при всички, няма изключения. Важното е да се поддържа ежедневно и да не се претоварва с лоша храна и нездравословни навици, примерно по 1 литър водка всеки петък или тотална липса на движение понася на някои повече време, на други по-малко, но е унищожително за всички!

Имахме страхотно обучение в софтуерната академия за здравословния живот: http://academy.telerik.com/student-courses/external-courses/healthy-and-active/about. Дадоха ни добре известната рецепта:

  • Добра храна - да усетиш сам какво работи при теб, защото няма универсален хранителен режим, подходящ за всички.
  • Ежедневно движение - дори да не е спорт, тялото е създадено за да се движи. Особено много това важи за хората, които стоят по 16 часа на ден пред компа.
  • Почивка - всеки си има свои начини, но и най-здравото тяло се поврежда при редовно претоварване и липса на достатъчно почивка - сън, релакс, почивка за тялото, почивка за ума.

На учебните занятия се появиха около 60-70 души в началото и до края на курса завършихме 10-15 души само. Направих си извода, който и преди си бях установил: на 20 години е рано да се говори за здравословен живот. Тогава звучи като секта, като идиотщина. И аз на 20 години пиех като смок, ядях само junk, стоях на компа по 15-20 часа на ден, спях 4-5 часа, понякога по-малко, пиех по 20 литра кола и бурканче нес-кафе за седмица и нищо ми нямаше. Обаче така не може дълго! След няколко години се появиха проблемите и сега салата всеки ден с риба и без хляб, старая се да се движа всеки ден, поне по малко и да спя поне по 8 часа на ден и да не докосвам компа 1 ден седмично. Това е моят начин и работи при мен. При вас може и да не работи, не е универсален и затова не го преподавам.

Всичко е от ЕГН-то. Няма смисъл да убеждаваме 20-годишните че хардуерът се износва. Тя няма как да го разберат на тази възраст! На сила не можеш да образоваш някого. Ще дойде време, сами ще потърсят информация по темата, ще пробват и различни диети, и спортове и медитации и какво ли не. Системи и практики за здравословен живот има хиляди, а универсална няма никъде. Важното е човек да усети тялото си - какво работи конкретно при него, точно при неговия софтуер и хардуер. Не всички програми работят под Linux и на микроконтролер, нали? Така е и с диетите и другите практики за здравословен живот.

Обърнахте ли внимание на каква възраст са колегите, които коментираха здравословния начин на живот?

2
tanija avatar tanija 60 Точки

LinAdmin  и аз правих житния режим февруари( за 4-ти път).  Хехе супер и тук се събрахме! Аз се сремя към суровоядство, но не се насилвам.

Относно това от къде идва всичко : Аз мисля че идва от родителите. Ако никога не си чувал за здравословен начин на живот и точно от родителите, независимо от ЕГН-то , ще продължаваш с боклуците. Аз съм сигурна в това което казвам , понеже си имам 3 деца и виждам как се замислят какво ядат, макар да са далеч от 20,30 г. , и без да ги насилвам , достатъно е да им говоря на достъпен език и да им давам пример. Вярвам че основите са положени и за няколко поколения ще променим начина на хранене.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.