Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Hristo_Penchev avatar Hristo_Penchev 389 Точки

[Technical Issue] - Aptana - Default Server for the Launch

Здравейте,
Продължавам да се боря с настройките. В Аптана давам Debug as Server и ми излиза следното съобщение Failed to launch on PHP server. Reason: Could not create a default server for the launch. Не мога да разбера какво се случва. Локал хост ми е C:\xampp\htdocs, а проектите ми са в C:\xampp\htdocs\PHPProjects. Явно нещо Аптаната не засича сървъра или нещо такова. Не ми е много ясно. Благодаря предварително!

Тагове:
0
PHP Web Development Basics 28/11/2014 04:06:49
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Явно нещо не си направил в настройките...

Пробвай така:

Select the following in this order: 
1) window>preferences>aptana Studio>web Server> 
2) New
3) External Web Server
4) name : Apache
5) base URL : http://localhost/
6) Document root : Point this at your htdocs folder that is in the xampp folder (in my case C:\xampp\htdocs)

then click ok ok .. your server is set.

type a simple php command like

<?php phpinfo() ?>

select run > run configurations

in the following menu use selected server and select apache (or whatever you named it) and apply&run. Your php should be working now.

Източник: http://stackoverflow.com/questions/6402694/make-aptana-project-folder-runnable-with-xampp-php

 

ПС. Абстрахирай се, че примера е за run configurations - ако тръгне изпълнението на скрипта през сървъра, ще можеш да оправиш и дебъгването /за дебъгер в конфигурацията избираш XDebug/.

0
28/11/2014 00:50:58
Hristo_Penchev avatar Hristo_Penchev 389 Точки

Тръгна. Само че друго не ми е ясно при използването на сървърен дебъг. Пускам го, минавам по брейк пойнтите, но в прозореца на браузъра, който се отваря, не излиза нищо. HTML кодът се визуализира чак като приключа/прекъсна дебъгването и се показва до момента, в който се е генерирал, преди да прекъсна дебъга. Но после не мога да продължа. Не би ли трябвало след всяко паузиране на брейкпойнт в браузъра да се появява частта от ХТМЛ генерирана до момента?

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

И при мен е така, предполагам е нормално.

Не съм пробвал с PHPStorm там как е... Някой, който го ползва може да сподели.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.