Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

kamiga avatar kamiga 0 Точки

Ориентировъчна заплата за София - `Senior PHP Developer` (7 years+)

Здравейте, 

 

понеже тепърва ще се насрочват интервюта за работа, някой може ли да сподели от опита си, какви равнища на заплата биха могли да се договорят за позиция `Senior PHP developer` (7 years+) за София, евент. някакви ориентировъчни граници?

 

Поздрави

Тагове:
0
Общи приказки
Valleri avatar Valleri 304 Точки

Ами възможно е да работиш 7 години и изобщо да не си добър, мислите ти да са някъде другаде и просто да чакаш 8-те часа да минат. Ако си добър и нацелиш добрата оферта 5-7-10 к според мен. Виждал съм обяви, с изискване - Symphony и 3+ години опит за 3-7 к. Тоест зависи колко можеш да допринесеш. : ) Но всеки лев предполагам си е заслужен с много труд, така че ако е само за парите не си струва.
Успех!

-2
kamiga avatar kamiga 0 Точки

Да, годините не са гаранция като цяло, прав си, просто ориентировъчно ги написах. Да предположим, че мислите са където трябва и не сe чака просто да свършат 8-те часа, ей така. Става въпрос за работа, която да ти доставя удоволствие да я вършиш, а не да се скатаваш и да си чакаш заплатата. Естествено пък ако е в друга крайност, примерно някаква луда хамалогия и това е постоянно, няма да ти достави удоволствие със сигурност.

Примерно в работата ми досега се е налагало да поддържам проекти (засега успешно), които са писани на повечето добре познатите/известни в момента php-mvc-frameworks, поддържал съм `php` частта на проекти, в които се използват различни технологии/прог. езици,  проекти на `Symfony` съм нямал щастието да поддържам (за мое съжаление). Да кажем, че имам опит предимно с LAMP. Имам представа (практически опит) с PostgreSQL, MongoDB, малко опит с Node.js, Heroku, предпочитам `Git`, имам опит и с front-end, но съм по-скоро `back-end` dev. В момента съм `хлътнал` по laravel4/laravel5 :)

Не ламтя за най-високите заплати, дано да не е прозвучал въпроса ми по този начин, понеже знам, че има неща, с които все още нямам опит или тепърва се налага да ги разучаваш и т.н. (за пример `symfony`...). Имал съм късмета да работя с хора, които са с повече опит от мен и съм наясно с тези неща.  

Интересуваше ме стартово/ориентировъчно на какво ниво долу-горе може да се започне, знам, че зависи от много неща и от това как ще се представиш на интервюто и т.н. Питам, понеже не знам как точно стоят нещата за София, в случая аз съм от Варна и тук нивата на заплатите са различни от София, определено са по-ниски.

Ако има и други мнения, ще се радвам да ги видя, 10x!

2
Ivaylo.Il avatar Ivaylo.Il 226 Точки

Понеже споменахте заплатите във Варна то те са точно двойно по-малки, което е трудно за разбиране понеже, ако в някой отношения е еднакво скъп град за живот сръвнение със София,то в други е дори по-скъп...

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.