Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

iliyaniliev avatar iliyaniliev 5 Точки

Square Root или Problem 8 от домашното.

Здравейте, много ще съм благодарен ако някой ми разясни какво точно се пише, защото поразгледах из интернет, но не успявам да го направя. И по-подробно не искам само да ми кажете какво да напиша, ами ако някой може да ми обясни по-подробно как стоят нещата... :) Благодаря!
Тагове:
2
Programming Basics
Anonymous:
Duplicate of https://softuni.bg/forum/questions/details/34
irenavoynova avatar irenavoynova 6 Точки

Create a console application that calculates and prints the square root of the number 12345. Find in Internet “how to calculate square root in C#”.

Това ще рече, да напишеш в конзолата корен квадратен на 12345. Моето решение е:

------Вариант 1

namespace Problem_8.Square_Root
{
    class SquareRoot
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            double square = Math.Pow(12345, 2);
            Console.WriteLine("The square of 12345 is: " + square);
            Console.WriteLine();
            int n = 12345;
            Console.WriteLine(n * n);
        }
    }
}

------Вариант 2

namespace Problem_8.Square_Root
{
    class SquareRoot
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            int n = 12345;
            Console.WriteLine(n * n);
        }
    }
}

--------------

Вариант 2 е още по-кратък и показва:

Ако числото "n" е 12345, то n*n e корен квадратен от n.

int n = 12345

n*n=n2




0
AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

Еее колежке, става дума за корен квадратен, а не за повдигане на втора степен. Тоест, трябва ви функцията Math.Sqrt(12345), погледнете обяснението по-горе.

Поздрави

0
irenavoynova avatar irenavoynova 6 Точки
Да, така е, мерси !
0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.