Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

iliyaniliev avatar iliyaniliev 5 Точки

Square Root или Problem 8 от домашното.

Здравейте, много ще съм благодарен ако някой ми разясни какво точно се пише, защото поразгледах из интернет, но не успявам да го направя. И по-подробно не искам само да ми кажете какво да напиша, ами ако някой може да ми обясни по-подробно как стоят нещата... :) Благодаря!
Тагове:
2
Programming Basics
Anonymous:
Duplicate of https://softuni.bg/forum/questions/details/34
Fleshian avatar Fleshian 379 Точки
Best Answer

Здравей :) Първо ще започна с това че преди да зададеш въпрос е добре да погледнеш форума и да разгледаш дали вече няма тема за твоя въпрос. Виждам че вече си потърсил в интернет. Все пак ще ти помогна да разбереш задачата защото основната причина да го има този форум е да си помагаме и да споделяме знания :)
Задачата като цяло е семпла, и това което трябва да използваме е просто функция която е предварително зададена в библиотеките на .net. Задачата може да се реши в един ред:

Console.WriteLine(Math.Sqrt(12345));

Предполагам че това което не ти е ясно е какво "да хел" е това Math.Sqrt(12345)
Math. - e клас в библиотеката System. Една библиотека в .net е пълна с много класове , методи и функции които са направени за да ни е по лесно програмирането.
Като цяло можеш да запомниш че един Клас има много на брой методи  в него , а тези методи са създадени за да свършват някаква определена работа(например сложни математически изчисления).Вместо ние да пишем алгоритъм за изчисление на корен квадратен ние ще използваме метода Sqrt
Пример:
Console.WriteLine(Math.Sqrt(16)); 
ще ни даде output :  // 4
защото корен квадратен от 16 е 4 
Записвайки Math. - ние казваме на програмата извикай ни класа Math(койото е пълен с различни математически формули за изчисления).
записвакйки Sqrt - и от този клас искам да използвам метода Sqrt (съкращение от Square root- корен квадратен на английски)
в скобите записваме стойност от която да намерим корен квадратен в случая (12345) и получаваме като резултат
// 111.198....... //много е дълго да го пиша
Извинявам се ако съм обяснявам твърде бебешки, но по добре така, за да разбереш от колкото просто да ти дам код.
Препоръчвам ти да си поиграеш със други функции от класа Math например:
Math.Pow( 2, 5) // 32 ---> записваш  в скобите две числа отделни със запетая и ти връща първото на степен второто
Math.Max(4, 10) // 10 ----> връща ти по-голямото от две числа
Math.Min( -1, -5) // -5 ----> връща ти по-малкото
Поздрави , Деян :)


89
iliyaniliev avatar iliyaniliev 5 Точки
Много благодаря! Точно това исках да прочета! :)
2
svvvk avatar svvvk 1 Точки
Страхотно обяснение...Поздравявам те Дидо (yes)
1
kasskata avatar kasskata 492 Точки
Аз предлагам всички четящи тази тема да напишат на един ред "Math."(точката е задължителна!) и intelisence ви показва абсолютно всички "функции" които са се сетили от MS(има и числото Пи например), но (advance hazard) можете да си изтеглите и допънлнителни библиотеки които да ви помогнат например да си изчислите факторел на число или някъква друга математическа тъпотиика(ако има математици не ми се сърдете,защото нищо не разбирам от математика). :P
4
scinetic avatar scinetic 40 Точки
Здравей, ако разгледаш форума ще намериш решение на задачата :)
3
rosenrusev avatar rosenrusev 175 Точки

Здравей,

Задачата изисква да се намери корен квадратен на числото 12345.

В решението на задачата изполвах метода Math.Sqrt(),  описан тук: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.math.sqrt(v=vs.110).aspx .

Ето и моя вариант на решение, който ако желаеш можеш да видиш тук: http://pastebin.com/uXDcg5ut .

Надявам се да съм бил полезен :)

7
Dexter avatar Dexter 119 Точки

Здравей,

прави се с вградена функция от една от библиотеките в C#

Ето как аз съм го написал. Иначе scinetic е прав, хубаво е, преди да пускаш нова тема, да потърсиш, дали вече не е писано по нея.

3
iliyaniliev avatar iliyaniliev 5 Точки
Благодаря, бяхте изчерпателни! :) Ще гледам повече следващият път. :)
1
LenaB avatar LenaB 112 Точки
Благодаря и аз за хубавото обяснение. Въпреки че си намерих отговор в нета не беше така добре обоснован :)


1
irenavoynova avatar irenavoynova 6 Точки

Create a console application that calculates and prints the square root of the number 12345. Find in Internet “how to calculate square root in C#”.

Това ще рече, да напишеш в конзолата корен квадратен на 12345. Моето решение е:

------Вариант 1

namespace Problem_8.Square_Root
{
    class SquareRoot
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            double square = Math.Pow(12345, 2);
            Console.WriteLine("The square of 12345 is: " + square);
            Console.WriteLine();
            int n = 12345;
            Console.WriteLine(n * n);
        }
    }
}

------Вариант 2

namespace Problem_8.Square_Root
{
    class SquareRoot
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            int n = 12345;
            Console.WriteLine(n * n);
        }
    }
}

--------------

Вариант 2 е още по-кратък и показва:

Ако числото "n" е 12345, то n*n e корен квадратен от n.

int n = 12345

n*n=n2




0
AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

Еее колежке, става дума за корен квадратен, а не за повдигане на втора степен. Тоест, трябва ви функцията Math.Sqrt(12345), погледнете обяснението по-горе.

Поздрави

0
irenavoynova avatar irenavoynova 6 Точки
Да, така е, мерси !
0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.