Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

arsoman avatar arsoman 419 Точки

[Technical Issue] Parse.com - Неработеща заявка за where

Здравейте колеги, моля за спешна помощ! Правя заявка тип GET с Where както следва през AJAX:

$.ajax({
            method: "GET",
            url: "https://api.parse.com/1/classes/Question",
            headers: headers,
            data: JSON.stringify({
                "where": {
                    "updatedAt": timeOfUpdate                    
                }
            }),
            success: showQuestions,
            error: errorShowingQuestions
        });

 

timeOfUpdate го проверих 5 пъти и правилен, искам да ми даде последния ъпдейтнат елемент, проблема е че postman на Хрома връща празен масив, а като го пусна през моето приложение ми дава всички Question по реда на създаване?!

Моля някой да помогне, вече откачих от проверки, а само това ми остана за да реша задачата от Lab-a!

PS: в Postman работи коректно!

Second PS: Успях да го оправя, само дето не разбрах защо се маха JSON.stringify в този случай, пък за другите случаи е нужно....

Тагове:
2
JavaScript Applications 10/12/2014 00:31:44
presian avatar presian 223 Точки

wherе-> се поставя във URL-то не като дата т.е.

https://api.parse.com/1/classes/Question?where={ "updatedAt": timeOfUpdate}

поне аз така го пробвах и работи със сигурност!

2
09/12/2014 23:14:08
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Вярно, благодаря ти, но защо и моя вариант проработи? От горния код само махнах JSON.stringify и запя друга песен! Благодаря много за отговора, не се бях сетил за това!

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Отговорът по принцип би трябвало да е "защото от ПАРС-а и чеп за зеле не става", но опитвайки се да сдържам емоциите си, ще се опитам да ти отговоря.

Няма нужда да го стрингосваш при GET. Написаното в data-та при ГЕТ метод се апендва към URL-а така или иначе

6
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Благодаря и на теб RoYaL, радвам се, че има безсънни колеги като мен да ми светят пътя....

0
TodorovH avatar TodorovH 216 Точки

Парса се сдухва нещо тия дни! Сякаш ако не му пускаш заявки заспива и не разпознава код, който е работил преди няколко часа! После след едно просто запазване на файла с кода си заработва отново, както е заложено като функционалност! И все пак имам чувството, че всеки ден Парса изисква нов синтаксис на кода и все трябва да гадаеш какви са новите изисквания!

1
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Викаш има голям шанс при нас на изпита да работи, а докато дойде време да го проверяват вече да е счупено :D

1
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

При GET и DELETE заявки данните не се стрингосват, а се изпращат като query string, т.е. получава се нещо такова:

GET https://api.parse.com/1/classes/Question?where={"updatedAt":"timeOfUpdate"}

При POST и PUT заявки данните се стрингосват и се пращат в тялото на заявката, примерно така:

POST https://api.parse.com/1/classes/Question
{"question": "How are you?", "answers":["Well", "Great", "OK"]}

Колкото до услугата Parse.com: ползвам я доста активно и никога не е спирала при мен. Случавало се е да се забави около секунда, но рядко. Изглежда бачка стабилно. Днес и вчера я ползвам постоянно без никави грижи.

1
10/12/2014 13:01:19
TodorovH avatar TodorovH 216 Точки

Въобще не изключвам възможността проблема да е в мен, даже е много вероятно! 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.