Софтуерно Инженерство
Loading...
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Студентски кредити за СофтУни студенти

За всички бъдещи и настоящи студенти в СофтУни договорихме студентски кредитиhttps://softuni.bg/news/SGExpressbank-student-loan.

Накратко: теглите кредит за храна, квартира и обучителни такси, на 7.9% лихва, с гратисен период 1 година, връщате по 50-60 лв. на месец първата година и по 220 лв. месечно в следващите 4 години.

Изисква се да имате добър успех в СофтУни и да сте преминали приемния изпит успешно.

7
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Някой, който е взел кредит от Societe Generale, може ли да сподели някакви впечатления и тънкости. Лесно ли дават? Искат ли поръчители? Колко време отнема процедурата? Такива неща.

3
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1548 Точки

Аз изтеглих преди около половин година - лесно стана процедурата тогава, защото консултантката беше добра (за съжаление вече не работи там), имам поръчител, за около 2-3 седмици след кандидатстването стана всичко. 

За да дам обаче пълен фийдбек ще изкажа и някои негативни неща - също преди време кандидатствах за втори транш, но ми беше отказано. Причината беше в закъснели 15лв. за погасяване, нещо, което бях изпуснал поради заетостта си - не бях предупреден, защото СМС банкирането и notification-ите мистериозно не ми бяха активирани въпреки че бях заявил, нямах и разпределен консултант, който да ми каже - съответно когато вече имах такъв ми беше звъннато и още на същия ден отидох да внеса символичната сума. Втори кредит обаче ми беше отказан, защото по техните виждания не съм коректен платец и правело лошо впечатление (вмъквам, че поръчителя ми има теглени кредити на друго място с изрядна няколко годишна история на плащанията, но уви никой не би проверил това). Имало обаче начин все пак да ми бъде отпуснато и бях "притискан" да намеря втори поръчител, нещо, което нямам никакво намерение да правя.

Онзи ден получих плащане по сметката и исках да изтегля парите. Отидох и ми казаха, че нямам вписани пълни лични данни. Не знам как е възможно това при положение, че предишните 10 пъти нямах проблем. 

Таа, to sum up и за да не пиша още 100 реда:

- Условия, възможности - *****

- Отношение към клиентите - ***

- Времева организираност - *****

- Централизираност на информационните системи и организираност на цялостната дейност - **

- Компетентност на служителите - ****

3
14/12/2014 13:01:31