Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

jabalka avatar jabalka 960 Точки

[Exam] JS Apps - Решения на задачите, впечатления от изпита и курса, предложения

Здравейте, колеги.

Днес и аз си минах реда на изпита по JS Apps.

Хубаво е да имаме тема, в която да споделим впечатленията си от изпита и от курса като цяло. Та, реших да "подложа крак", тъй да се каже.

Първо за изпита.

Много ми беше приятен този изпит - толкова удовлетворяващо, когато можеш да седнеш и да накодиш нещо от начало до край, завършено нещо. Колко много сме научили за по-малко от година :) (аз съм от тия, дето започнаха от нулата). Много ми е надъхващо как научаваме все повече и повече и е все по-интересно. Някой друг да се чувства така?

Разбира се не си мислете, че не съм копвала код, подготвен предварително. Вчера отделих деня, за да прекодя задачата за подготовка по решението на Владо Георгиев (много хубаво обяснява и ангажира студентите по време на лекции и знае какво прави - плюс едно от мен). Днес направо си копирах накоденото от вчера и започнах да променям според условието на задачата от изпита. Първо си налях темплейтите. После вързах login-a и register-a. На register-a излишно изгубих един (!) час, за да отворя welcome user екрана, обаче не можех да си взема username-a (към края на изпита се сетих как, защото ми потрябва и за другаде, но беше късно да се връщам). Освен това не беше задължително да препращам там и след регистрация на края вързах login екрана. Та така. Един час назад за глупости :)

После... Какво беше после... Листването на продуктите беше бързо и безболезнено. Вързах и delete-a, но без екрана за delete от темплейта - само те пита сигурен ли си, че искаш да изтриеши ако потвърдиш - трие. Имах проблем с вързването на edit-бутона. Не можех да си взема правилно id-то на продукта, който искам да трия и в крайна сметка адресирах първия листнат - иначе си пълнех формичката с неговите си value-та и като му дадеш edit си променя нещата в базата данни.

Реших и малко бонус уж да хвана - всеки да си трие само своите неща. Хубаво - успях при създаване на продукт да му задавам правилен ACL, обаче после user-ът не можеше и свой въпрос да трие. Нещо ми убягна. И тук утрепах един час :)

Logout-ът също стана бързо и безболезнено. Напудрих с малко noty и това беше.

Като цяло смятам, че изпитът беше на необходимото ниво спрямо курса. Домашните в курса бяха доста адекватни и ни подготвяха за изпита целенасочено. Супер, че имаше Lab - хем се научава и затвърждава и можехме да си помагаме (липсваха ми упражненията), хем си помогнахме за изпита. Като цяло от целия курс съм доста доволна - и от СофтУни и то мен :) Научих доста и съм благодарна (и на СофтУни и на мен - че седнах и учих).

Та така. Споделям ТУК кода от изпита - както го предадох. Ако е полезен за някого - чудесно.

Ако имате желание споделете как беше за вас изпита, курса? Как мина?

 

 

10
JavaScript Applications 14/12/2014 19:00:10
Stoyan.Stoyanov avatar Stoyan.Stoyanov 96 Точки

Здрасти и от мен, 

Относно впечатлението ми от последния изпит, мога да кажа, че ми се стори изключително приятен. Споделям мнението на някои колеги, че беше един от най-лесните изпити досега. А може би ние задобряваме? :) И в двата случая си мисля, че създаването на цялостно работещо приложение каквата беше и целта на изпита е страхотна идея, за което поздравявам екипа на SoftUni. 

Аз лично използвах "Наковия метод" за решаване на Products задачата. Просто ми се стори доста по-прост от варианта на Владо, а нямаше достатъчно време да науча добре и двата метода. В крайна сметка, както Наков спомена на подготовката, най-важното е продукта все пак да работи. След това е важно и да работи добре. А мисля, че и така си работи добре. Мащабите го позволяват. При решаването на задачата греда ударих само на закачането на Event-и към динамично създадените Edit и Delete бутони, за което изгубих доста ценно време, но какво да се прави. За сметка на това си имплементирах бонус задачата за custom ACL за всеки от продуктите.

Понеже в темата се засегна и цялостното обучение в SoftUni..

Това, което мога да кажа от своя скромен опит е, че обучението до момента ми беше изключително интересно и полезно! Почнах като абсолютен новак. Почти нищо не знаех за програмирането. Без да претендирам, че сега съм някакъв експерт, мога да кажа, че знанията ми в момента са в пъти по-големи. Ако имах достатъчно свободно време, щях да науча още повече. 

Относно преподавателския състав - за Наков бях чувал и преди, и следях изявите му. Ако не беше той, едва ли някога щях да почна сериозно да се занимавам с програмиране. За мен той е изключителен човек и професионалист и е чест, че точно той ни обучава. Мисля, че са много малко хората в България, които могат да се съревновават с неговия програмистки и преподавателски опит. Владо Георгиев също се справя отлично и ме изненада приятно. За годините си знае и може много!

Програмата до момента за мен изглежда идеална. Доверявам се напълно на екипа. Мисля, че следят отблизо тенденциите в сферата и ни предоставят обучение за търсени и иновативни технологии.

Преди да съм забравил споделям и моето скромно решение на изпита от 14.12.2014 - цък

 

Поздрави и успех на всички!

 

 

6
16/12/2014 20:00:19
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.