Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

checho avatar checho 0 Точки

Избор на лаптоп за сърфиране и филми до 1300 лв, хубава сглобка

Здравейте,

ще се ползва за сърфиране, малки игри (фейсбукски основно), даскало, презентации. Държа да е с SSD, защото ползвам и смятам, че има голяма полза от него. Също смятам, че са нужни поне 8 ГБ рам като (4 ще са малко). 

Като бюджет ми се иска да влезем до 1200-1300 лв, но ако има толкова фрапантна разлика, може и малко да се качи.

Това са моделите до около 1300:

Тези отиват към 1500:


Принципно съм фен на Dell, Lenovo и по-малко на HP. Acer ползвам от няколко години и доста грее, незнам дали са още така, за това го има в списъка горе.

Предложиха ми и ACER  V5-573G, но май вече няма налични. Какво ще ме посъветвате?

 

0
Хардуер
bsdemon avatar bsdemon 348 Точки

Понеже една от дейностите с които се занимавам е ремонт на лаптопи, ще ти кажа че така наречените бизнес серии на повече марки, създават най-малко проблеми. Те винаги са с по-добро направено отвеждане на топлината, което е основния проблем на повечето лаптопи. Другия най-често срещан проблем е че се чупят ротационните дискове, от неправилно боравене с лаптопа(местене в ключено състояние, хвърляне, изтърване и т.н.), при SSD-тата го няма този пробле, те просто умират когато си пожелаят. Друг проблем е заливането, някои пак бизнес серии имат отвори които да отведът течноста, но в повечето случаи за клавиатурата няма спасение. За да се прелагат по евтини продукти, повечето производители правят икономии от всичко, пластмаси, кабели, захранвания, матрици и т.н. и в повечето случаи след 2-3 години си пак в магазина, не че един лаптоп не остарява морално за този период.

От посочените модели бих ти препоръчал на Lenovo ThinkPad серията. Малко е по тежичък, но има защо. 

Много е важен момента и с малкото игри :) За игрите, ако искаш да си играеш с добра резолюция и текстури и всичките други шукариики, ще ти трябва лаптоп с отделна видео карта, което си е още пари. Но ако не си много претенциозен в това отношение и всеки актуален модел ще ти върши работа.

0
checho avatar checho 0 Точки

Благодаря ти за отговора. Доста е полезен. То избора остана между IdeaPad-a и ThinkPad-a. Първия доколкото знам е по-нисък клас лаптоп, а ThinikPad e бизнес модел, нали така? Единствено малко ще ме е яд за процесора, щот е по-як в IdeaPad-a: http://www.cpu-world.com/Compare/919/Intel_Core_i5_Mobile_i5-4210M_vs_Intel_Core_i7_Mobile_i7-4710MQ.html

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.