Loading...
strikeit avatar strikeit 1 Точки

Какво мислите за Lenovo G710 "59412640"

Здравейте,

Решил съм да си закупя лаптоп за пръв път и да се науча да програмирам. Тъй като характеристиките на този лаптоп варирант аз съм избрал следните.

Intel® Core™ i7-4702MQ (6M Cache, 2.2GHz up to 3.2GHz)
8 GB DDR3 1600 MHz
NVIDIA® GeForce® GT 820M 2 GB

Цената горе долу мога да я намеяр до 1250лв.  И идеята ми е да си взема такъв слот за СД със ССД диск 120 гб или повече тъй като мисля че 120гб е 200 лева което е максимума които бих отделил за диск още един.

Какви са ви мненията и препоръките ? 

Благодаря :)

1
Хардуер
SimeonSimeonov avatar SimeonSimeonov 77 Точки

Охо страйки и ти ли идваш в софт уни,много 04Bта виждам тука на последък,няма лошо :)

Лаптопчето иначе не е лошо за тея пари и ако ще го използваш за кодване основно ще ти свърши добра работа,тъй като има добър процесор и рам за тая цена.
За игри обаче 820м е много слабичко.

Също така ти препоръчвам матов екран ако все пак смяташ да го ползваш в залата на софт уни примерно.

Ако искаш виж и тея 2 лаптопа:

http://www.pcstore.bg/bg/laptop-ultrabook/laptopi/laptop-asus-k555ln-dm090d.html?___SID=U

http://www.pcstore.bg/bg/laptop-ultrabook/laptopi/laptop-asus-k550lb-xo183d-8gb.html?___SID=U

Процесорите са им по слаби определено,но имат матови екрани(единия е full HD),доста по добри видео карти,пък и от това което проучих на скоро asus>lenovo като относително качество(макар че нямам лично опит със лаптоп на леново).

Също така бих ти препоръчал да хвърлиш едно око на www.ardes.bg студентите от софт уни имат 5-10% отстъпка,аз реално дори и повече получих като взех един asuski republic of gamers за 1400лв при положение че е 1700лв.

Като им звънеш питай за Симеон Емануилов и го питаи за отстъпката за софт уни(не те проверява дали реално си студент).

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.