Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

felix_de_suza avatar felix_de_suza 100 Точки

Относно новия курс по Angular.js

Искам да отворя темата за мнения относно новият курс по Angular, понеже ми се струва, че нещо куца в начина на преподаване. Забелязах го още миналият път, но реших да изчакам понеже мислех, че това е само за уводната лекция, но се оказа че и този път беше същата работа. Без да обиждам никой просто иксам да дам моето мнение и да видя дали има и други хора които са усетили това което и аз, та да го карам малко по същество. Струва ми се че се преподава прекалено малко теория за Angular- по едно две изречение за основните понятия и доста малко обяснения за тях, доказателство за това беше и времетраенето на първата лекция(мисля че имаше още много неща които могат да се кажат за оставащото време), също така забелязах, че лектора(нищо лично голям пич е, а вярвам че е и голям професионалист)  си говори главно със двама трима човека които очевидно вече знаеха материала, който всички сме там за да научим. Мисля, че е правилно първо да се преподаде материята, а не да почне да се пише 'демо', като се задават въпроси как трябва да се напише и се залага на това, че вече знаем как трябва да става това което ни се преподава?!?!?! Също така като препоръка искам да дам това, че като се зададе накакъв въпрос, не отговора да се чака някъде отзад и да си остане там където е зададен или около човека който го е отговорил, а да се повтори въпроса и най-важното да се повтори отговора за да стане ясен на всички в залата. Мисля също така, че лектора трябва да разчита на това, че ние не знаем материала, а не на това че го знаем защото, ако беше така мисля, че нямаше да има смисъл въобще да влизаме в този курс. Не зная за другите, но лично аз разбрах много повече неща за Angular от семинара за Single Page App отколкото от първата лекция(имам предвид като концепция). Мисля че подхода с многото демота които се пишат на живо е релевантен, но чак след като вече сме взели материала по коийто се пишат дематаили поне е обяснен, защото така се получава малко каша първо демотата и после за 1 минута през слайдовете. Пак държа да отбележа, че това си е лично мое мнение и искам да видя дали има и други хора които чувстват нещата като мен?

Тагове:
41
Общи приказки 17/12/2014 23:46:32
vladimirov avatar vladimirov -6 Точки

Подобна тема със силна критика към СофтУни имаше и след JavaScript Basic курса. След това в PHP Basic нищо не се промени освен, че част от хората се отказаха да изказват мнението си, защото се видя, че положението е - Кучетата си лаят, а керванът си върви. Връщам вниманието и към завършилия курс JacaScript Приложение в който лекциите ни бяха дадени разбъркани като се започна от средата и в презентациите нямаше един работещ и обяснен пример.

-3
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Колега vladimirov, не мога да се съглася с теб, че нищо не се е променило. Смятам, че по всеки повдигнат въпрос много бързо се преценяват аргументите за и против и се взимат решения.

Доколкото разбрах за следващите випуски има промяна в съдържанието на курса по JS Basics и JS OOP, които да компенсират пропуснатите неща по DOM и UI и да илюстрират по-разбираемо различните видове модули. Промени се регламента за проверка на домашни. Обръщам ти внимание, че за курса по JS Apps съдържанието на курса беше разбъркано по молба на част от студентите с оглед на това, че курсът беше доста кратък и трябваше да се вземат важните за отборния проект теми. Вече получаваме доста по-полезна обратна връзка при проверка на изпитите. Спомняш ли си в началото, че виждахме само някаква оценка без коментари? Въведоха се лабове, които според присъствените колеги са доста полезни. Изпитите се провеждат в неработни дни, отново по молба на студентите. Лекциите също са по възможност след работно време.

Не може просто ей така да захвърляте старанието на целия екип да угоди на всички капризи! Вчера Владо е стоял до 1 часа през нощта, за да можем да си видим оценките преди Коледа! Да, има още недостатъци, но и те ще се изчистят с времето. И имай предвид, че това ти го пиша от позицията на един от най-големите критици на начина, по който ни обучават.

И само една малка вметка. Ако си мислиш, че лекциите от Софтуни, колкото и перфектни да ги направят, ще са ти достатъчни да станеш добър програмист се отказвай още от сега.

8
23/12/2014 14:30:16
vladimirov avatar vladimirov -6 Точки

Колега, Тито, какво се е променило за следващия випуск не касае моето образование в СофтУни. Давай ми съвети, когато се допитам до теб. Спирай да се занимаваш с програмиране щом искаш. Наков обеща качествено образование, ако за теб това, което ни се предоставя от JS Basics насам е качествено образование за мен не е. Домашните не отгаварят на нивото, което изискват на изпитите, презентациите последните два курса ги няма никакви. Дори част от домашните във второ ниво разбиварм какво искат да се направи след като видя решенията на колеги във форума. Благодаря на всички колеги, които споделят домашните, защото много помагате. Очаквам от лекциите и материалите поне да не ме демотивират и нервират. То ако ще си го уча всичко сам защо ни занимават с лекции и домашни? Това, че било малко времето за какво го даваш за пример? Ясно показва, че не е доизмислено. 

-4
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.