Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

arsoman avatar arsoman 419 Точки

Молба за лека промяна в критерии за сертификати!

Здравейте колеги, предлагам на обществено обсъждане следния въпрос:

Възможно ли е да се направи съвсем лек компромис с критериите за получаване на сертификат, понеже вече два пъти се натъквам лично на следната ситуация - получавам за цялото първо ниво обща оценка 4.99, заради което НЕ МОГА да получа сертификат за нивото, същото се повтаря и на изпита по JS APPs, със същия резултат съм и е твърде гадно заради 1 СТОТНА да не получиш сертификат, още повече че резултата може би е 4.993 примерно...Още повече, че лично аз не мога да приема това, защото за първо ниво, курса по Teamwork and Personal skills не се взема под внимание, а там съм на изненадващото дори за мен ПЪРВО място с отличен 6.00! Моля всички колеги за мнение, както и мнение на екипа на СофтУни с молба за този малък компромис, все пак от 4-5 изпита, разлика от 1 СТОТНА е твърде малка, за да се откаже сертификат. Предполагам, има и други в подобно положение, кажете вашето мнение. 

Благодаря!

Samuil.Petrow:
Темата е изчерпана.
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Колкото и да разбирам тези хора, изпаднали в точно такава ситуация само една стотна да ги дели от по-горния праг, решение за това няма. Замислете се, какво може да е евентуалното решение? Винаги трябва да има ясен и точен критерий, ясна граница кога се случва едно и кога друго. И компромис не би следвало да се прави, освен ако няма някакви уникални обстоятелства около самата оценка.

Виждам тук коментари на колеги, че изчисляване с такава точност и резултат 4,99 вместо 5 било подигравка, или по-добре на 1 десета да се смята, не на всяка стотна. Само че аз разлика не виждам. Това, че ще пише 4,9 вместо 4,94 и ти няма да знаеш, че само една стотна те дели от 5-цата няма да промени този факт.  Единствената разлика на такова закръгляне е само, че повече хора ще попадат в един кюп, тези имащи примерно 4.9 вместо същите да са разделени отделно и по стотици(е, и ако закръглянето почва от 4,95, повече хора ще имат сертификати, което обаче не смятам, че  е по-удачния вариант или решение на проблема). Ама конкретната разлика между кюпа на тия с 4.9 и тия с 5 пак ще е 1 стотна или дори една хилядна, без значение. Изчисленията пак ще са същите, просто няма да се "вижда" по този начин. Плюс това ще се появи някой който да смята, че само 1 десета(4,9) от сертификата и 5-цата пак е проява на изключителна несправедливост.

Та пак, колкото и да е неприятен този момент, той е реален и непреодолим. Това е, няма как да се заобиколи и избегне.

4
24/12/2014 21:35:51
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Доста добро мнение, наистина трябва да има граница в някакъв момент, но не разбрах на теб случвало ли ти се е? Ако ти се случи 2 пъти за 2 месеца, пак ще си говорим. Весела Коледа! Пък и както разбрах преди малко, на нас курса по Teamwork and Personal skills не се взема под внимание за първия випуск, така че моля колегата модератор, който загатна да каже какви други неща има предвид, защото спомена и за други разлики, ако не е тайна, да сподели с нас. Иначе благодаря на всички за отговорите, темата както очаквах е интересна и породи доста различни, добри и точни мнения. Няма лесно решение на този казус, затова приемаме по-малкото зло и пием едно червено вино! Наздраве!

1
quickben avatar quickben 966 Точки

"Стига сте мрънкали" Светлин Наков :)

За времето което отделяш да се жалваш из форума, можеше да си научиш за поправката.....

-1
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Колега, никой не се жалва, къде го видя! Пък и ти не си човека, който ще ми казва какво да правя с времето си! Откъде знаеш и колко време прекарвам във форума, абе изобщо много лошо изказване! Това, че не ти понася темата, не я чети, тук си обсъждаме, лични нападки у вас!

1
quickben avatar quickben 966 Точки

"Колега" не съм ти казвал какво да правиш с времето си, просто констатирам факти. И ако темата не ми "харесваше" нямаше да се занимавам да звъня на екипа на личните телефони да питам за твоя казус. Отделно, няма значение дали дадена тема ми харесва или не, просто гледам да помогна някакси от време на време с наличната за мен информация. :)

p.s. - Всеки който има 6 в курса Teamwork and Personal Skills му пише, че е на първо място.

1
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Това, не го знаех за курса по екипни умения...Пък и чак да притесняваме хората, те сигурно са видели темата, но за тях е приключена, пак казвам, въпроса беше да разбера колко съм карък, и да чуя малко обществено мнение. Моето е ясно, търсех подкрепа или критика, оказа се интересно. Май съм на първо място по карък, като гледам никой няма като мен, което е повод за гордост...Черен хумор, но то това ни остава. С или без сертификат, да сме живи и здрави!

3
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.