Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MartinBorisov94 avatar MartinBorisov94 52 Точки

Събиране на полезна информация за видео карти

Здравейте. Първо весели празници и браво на хора, които въпреки празниците не забравяме за нашия любим/ полезен форум.

Да мина на въпроса ми. Миналата година събрах една доста прилична машина с 4 то поколение на intel core процесорите и доволно рам. Една година доста игри вървяха (не флагмани разбирасе), но както се очаква вградената не е кой знае колко способна видео карта. Предполагам, че до няколко месеца ще си пазарувам видео карта та ако може да предложите линкове да попрочета. Не да отида 'бос' в магазина и да ми набутат нещо. Преди години пазарувах една видео карта 512мб (знаеме колко много бяха тогава) и въпреки това беше много "съката". Приемам всякаква информация (линкове, обяснения, бенчмаркове).


п.с. console.log("Xo Xo Xo Merry Christmas");

Тагове:
0
Хардуер
hristolilov avatar hristolilov 394 Точки

Такаааа.... Първо - вземи си NVIDIA.Причини:

-Те се докопват първи до игрите и ги оптимизират да работят на техните видео карти.

-Имат си физика, минаваща през видео картата, което ти пести до 50% CPU load при някой игри.

-Имат ред други технологии като реалистична коса, дрехи, специални видове АА и тн.

Като цяло Nvidia са gaming фокусирани, докато ATI са повече за професионална употреба - 3д графики, видео рендеринг и тн.

Като правило ако името на видео картата започва с GTX - няма да сбъркаш.Това са им флагманите и дори и на най-евтините варианти вървят всички нови заглавия на high.

Имай в предвид обаче, че са черни дупки за ток и трябва да провериш дали захранването ти има съответните накрайници и мощност за да ги поддържа.

Ако те притесняват цените - в OLX има доста голям избор на половин цена. Видеокартите по дефиниция са почти вечни, така че ако работи като я купиш - ще работи докато не я счупиш.

0
dani_ddd avatar dani_ddd 82 Точки

С това, че били почти вечни, тотолно ме загуби. Видео картата е една от най-бързо амортизиращите се части, на един гейминг компютър.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.