Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

AleksandurSeferinkin avatar AleksandurSeferinkin 333 Точки

[Exam] JavaScript Basics - Поправителен изпит - 09.01.2015 - Впечатления и решения

Здравейте, колеги!

Мина и поправката по скандалния жабаскрипт! Аз също не очаквах толкова много хора... залата беше пълна!

01.The Teteven Trip: Много лесна задача, аз също се водех по коментара, без да чета условието.

02.Parachute: И при нея нямаше нищо особено... Просто трябваше да се досетим, че не е задължително парашутиста да започва от нулевия ред и че вятъра не му влияе на стартовата позиция.

03.Use Your Chains Buddy: Решението ми за нея е с най-малко редове код. Лесна като първата!

04.All That Luggage: Проблемната! Отне ми сигурно над 2 часа да си играя за 10 точки. Лесно беше да открия проблема, че принтирам true/false като стринг. Но последния тест си гърмеше винаги! Прочетох условието буква по буква поне 10 пъти, за да видя какво пропускам. Накрая реших да чийтна. Дойде ми на ум, че може да имаме luggage с едно име по няколко пъти. Направих проверка дали luggage със същото име вече съществува и ако съществува, предизвиквам грешка - хоп последните 2 теста гръмнаха с runtime error. Обаче без тази проверка само единия гърми. От тук стигнах до решението, че ако имаме luggage с isFragile = true, значи трябва да ги обединим като просто съберем техния weight. Вече бях готов да агресирам и да си тръгна, но реших да преправя решението си. След като го започнах, Николов попита дали са правили промени в тестовете - погледнах и се изумих колко верни решения имах и още кога съм бил изкарал 100 точки. Не успях да разбера дали съм прав за това isFragile...

Решения

Тагове:
3
JavaScript Fundamentals
salih1f1 avatar salih1f1 188 Точки

Здравейте. Някой вижда ли си вече актуализираната информация в профила относно резултата. При мен лично от днес следобед в профила ми се показа резултата от джъджа, но не и оценка. Питам се възможно ли е ако оценката от поправката е по ниска от редовния изпит да не се показва въобще в профила.

0
AleksandurSeferinkin avatar AleksandurSeferinkin 333 Точки

Аз въобще нямам оценка там.

0
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

От няколко часа са въведени резултатите от поправките. Преди малко ъпдейтнаха класирането и общите точки за курса по PHP. Може би за другите курсове още не са го направили.

Понеже скоро започваме 2-ро Ниво бързат да ъпдейтнат резултатите и да приключат 1-ва Ниво, така че да може да пуснат плащането за 2-ро.

 

2
13/01/2015 23:03:52
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.