Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Dominik avatar Dominik 82 Точки

Задача 11 Employee Data

Здравейте колеги,

Бихте ли ми казали къде бъркам за да ми хвърля FormatException? Ето го и кода:

string FirstName = "John";
        string LastName = "Smith";
        byte Age = 18;
        string Gender = "male";
        long PersonIDNumber = 8306112507l;
        string UniqueEmployeeID = "2756000892327569999";
        Console.WriteLine("The Employee {0} {1} is {2} years old he is from gender {3}."+
            "His Personal ID Number is {4} and his Unique "+
            "Employee ID is  {5}",FirstName,LastName,Age,PersonIDNumber,UniqueEmployeeID);

Благодаря предварително 

1
Programming Basics
Karlie avatar Karlie 438 Точки

Добре, де, аз като чета условието на задачата:

Declare the variables needed to keep the information for a single employee using appropriate primitive data types. Use descriptive names. Print the data at the console.

не ми става ясно какво точно трябва да изпише програмата. Имената, възраст и т.н. на някакъв примерен работник или имената на променливите, които сме декларирали (firstName, lastName и т.н.). Тъй като в задачата се казва - декларирайте променливи, не е споменато нищо за инициализирането им с данните на примерен човек.

Надали е второто, защото според мен тогава задачата би трябвало да е със звездичка, но все пак ми е чудно има ли и други, които са се чудели какво точно се иска от тях? Предполагам, че на изпита ще се дават разяснения по условието, ако попиташ?

2
petiahr avatar petiahr 31 Точки

И аз не разбирам много добре какво точно е условието Предполагамам, че за теб не е актоален този въпрос вече. Но все пак се обръщам към всички, които ще решават за в бъдеще тази задача нека заедно да се опитаме да уточним какво се изисква от задачата, за да не се получат некоректни коментари при оценяване на домашните.

Моето разбиране на условието е: декларира се всяка от променливата и се инициализира с данните на примерен човек, т.е.

string firstName= "Ivan";

string secondNAme="Petrov";

........

И след товa се отпечатат в конзолата данните(име, възраст, пол...) на този човек.

Но виждам в решенията на някои колеги, че те четат данните от конзолата и след това ги отпечатват....

Моля за коментари Вие как разбирате условието?

 

 

 

0
Karlie avatar Karlie 438 Точки

Сега като прочетох пак условието (след една година учене), очевидно е, че трябва да се въведат примерни данни и да се отпечатат стойностите им, тоест, в твоя пример: Ivan, Petrov и т.н. Въвеждането на данни от конзолата ще го учите съвсем скоро как става.

Не би трябвало колегите, които ти оценяват домашното да ти намалят оценката за нещо, което не се иска по условие.

Свиквай отсега, че имаш колеги, които имат някакъв опит, в някои случаи - голям опит в програмирането. Това от една страна е лошо, защото изпадаш в такива ситуации, като описаната, където се чудиш какво става и само ти ли си толкова назад, но от друга страна е супер, защото можеш да научиш много от тях, при проверката на домашни например. С течение на времето, ще се поизравните :)

А на изпитите, лекторите разясняват условията много добре и винаги може да попиташ, ако нещо не ти е ясно.

Успех!

0
27/03/2015 13:34:17
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.