Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Студентски съвет в СофтУни

Колеги, за да подобрим учебния процес и социалния живот в СофтУни, инициираме създаването на "Студентски съвет към СофтУни".

В момента изчистваме концепцията, описваме правилата на работа на студентския съвет, правилата за организиране на избори за студентски представители, отговорности и задължения на студентския съвет и всичко останало около тази инициатива.

Студентският съвет ще се грижи за интересите на студентите в СофтУни:

  • Ще събира обратна връзка и ще настоява пред СофтУни за внасяне на подобрения по учебното съдържание, по учебния процес, по начините на оценяване и учебното съдържание. Обратната връзка ще се обсъжда със СофтУни на регулярни срещи.
  • Ще организира социални, спортни и образователни събития: спортни турнири и събирания, забавления, семинари, курсове и други инициативи, с подкрепата на СофтУни.

Сигурен съм, че ще предложите още 50 неща, с които да допълните дейността на студентския съвет, но имайте предвид, че не всичко ще е изпълнимо, тъй като ще отнема време и усилия от страна на доброволните студентски представители. Дори обсъждаме да въведем правилото "предложение с ангажимент": предлагаш идеи, но само ако се ангажираш лично да подпомогнеш реализацията им.

Смятаме да организираме първите избори за студентски съвет към СофтУни в началото на новия семестър (фервуари 2015). До тогава най-вероятно ще излъчим "временно изпълняващи длъжността" (служебно правителство).

Моля дайте конструктивни мнения, идеи и коментари как да направим инициативата възможно най-полезна.

33
Yulia avatar Yulia 1346 Точки

Според мен подобна организация няма как да съществува ефективно. Причината е, че периодът ни на обучение е прекалено кратък. Малко са и тези, които стигат до края, да не говорим пък да имат някакво време за подобни занимания. Този съвет ще е едно безкрайно избиране и пре-избиране на участниците. Новаците още не знаят какво става тук, напредналите вече започват работа и въобще няма да се занимават със СофтУни.

Ако ще се прави студентски съвет, се очаква инициатива от студентите, които в момента са ниво#1 и започват ниво#2. За нас е прекалено късно.

6
27/01/2015 16:18:01
vasil.jivkov avatar vasil.jivkov 39 Точки

Не съм съгласен, ще предложа и просто решение.

"Новаците още не знаят какво става тук"

А какъв е проблема стипендиантите от ниво 1 ("новаците") да бъдат обучени и да им се обясни как функционира СофтУни (не смятам че е адски трудното обучение). За една седмица може да им се обясни доста подробно...(знаем че първата седмица на всяко ниво не е много натоварена).Това могат да го направят стипендиантите от ниво 3 ("напредналите") в началото на нивото, до колкото знам те започват работа в края на нивото.

Така се подсигурява че ще "стигнат до края", защото са стипендианти и се предполага че ще завършат.
Ще се прави подмяна на около 8 месеца (ниво 1 + ниво 2) това не е никак малак период и доста неща могат да се организират...


0
29/01/2015 12:05:08
stoychew avatar stoychew 0 Точки

Yulia, напълно подкрепям мнението ти. Казвам го от опит. Предполагам, че коцепцията да се вкара такава структура е атмосферата да се доближи до тази в другите университети. Ентусиазираните ще загаснат още след първия месец работа в съвета.

0
01/02/2015 02:53:05
oconne avatar oconne 113 Точки

Това което казва Юлия е напълно реално, наистина  този механизъм на обновяване на студентските места в съвета ще е доста особен и подръжката им живи ще бъде основна задача, но това не трябва да се превръща в аргумент срещу съществуването на един такъв съвет. Сега като чета по форума, ми изглежда че доста проблеми и частни случаи ще се появят, които ще бъдат трудно поети от екипа на Софтуни, които просто са претрупани с работа. Съвета ще играе една своебразна роля на буфер на задачите които ще отлежат известно време преди да бъдат подадени към администрацията на СУ. Много показателен беше случая Владимиров, за който аз си мисля че можеше да бъде решен чрез съвета. Сигурно това няма и да е последният подобен случай. Ако от всяко ниво се излъчат по 2-5 студенти и при смяна на нивата се гласуват формално всеки път преизбирането им това ще бъде един варянт що годе ефективен. 

0
kyamaliev avatar kyamaliev 209 Точки

Какво значи, 3 ниво да обясняват на 1 ниво как фунцкионира СофтУни????

Функционира просто - плащаш такса, ползваш ресурси, явяваш се на изпити и в зависимост от това, колко си учил и колко ти се отдава, получаваш съответна оценка. Във всеки момент можеш и да ходиш по интервюта за работа и т.н.

СофтУни не е ядрен реактор, че да се обяснява как действа?!

-2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.