Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

vladimirov avatar vladimirov -6 Точки

Оценки, презаписване на ниво

Вече 10-11 месеца уча в СофтУни, броя и нулевото ниво. Сега приключих второ ниво и от СофтУни имам много щедро предложение да презапиша нивото, защото не съм усвоил материала. Да презапиша второ ниво само срещу 100 лв(онлайн), а те с радост ще ми предоставят същите материали, които вече ми бяха предоставени. Много приятно предложение да загубя 4 месеца от живота си.

Защо ме спират да запиша 3-то ниво? Защото нямам изисквания минимален брой взети изпити, който както те пишат е само 4. Само 4. Имам невзет по КПК и нямам оценка по AngularJS. Нямам оценка, защото не се явих на защита. Не се явих на защита, защото за мен курсът беше слаб и е наглост хора, които не могат да направят един добър курс да ми поставят оценка. Защото това което се прави с част от курсовете е едно отбиване на номера, че е предаден определен материал и ми писна да го правят. Нищо общо с качествено обучение.  Това претупване и отбиване на номера не го приемам за курс, но ако държат да го броят оценката ми е Отличен 6 и си я поставям аз, защото аз съм си преподавал  и сам съм си учил, и съм много доволен от себе си. Има още нещо второ ниво започна като ниво от 4 курса за 4 месеца и премина в 5 курса за 5 месеца. Мен пита ли ме някой дали искам това?

Нямам договор в който пише, че ще повтарям или ще спирам обучението при два невзети изпита. Искам да уча SQL, защото се търси повече от Angular, а защо ме спирате? И като твърдите, че не съм усвоил материала двата курса JavaScript SPA и AngularJS много си приличат, дори заданията са подобни едно на друго. Малко HTML + REST заявки е и в двете места. По JavaScript SPA имам 4,98. Това, което не съм усвоил са юнит тестовете. Те ми трябват за да си взема оценката по КПК и да ги науча за да си взема оценка са два-три дни, а вие искате да загубя 4 месеца. Няма да стане. Това което може да стане е да ми се извините адекватно и подобаващо, но в замяна до момента получавам личното мнение на хора от екипа, че не съм бил прав да бъда ядосан???

-30
Въпроси за SoftUni
quickben:
Темата е изчерпана.
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки
Best Answer

Цялата тема е просто погрешна откъдето и да се погледне.

Първо, заглавието. "Оценки, презаписване на ниво." Какво общо има темата с оценките? Имаше наскоро хейт относно разминаването на предварително поставените критерии и реалните оценки по един предмет, но тук и грам не се засяга подобен проблем. Не ти харесва концепцията за презаписване на ниво ли? Че тя е само от полза, другата опция е - повтаряне на цялото обучение от начало. Това ли предпочиташ? Или третата - да се пускат напред хора без изпити, без нищо?

"оценката ми е Отличен 6 и си я поставям аз, защото аз съм си преподавал и сам съм си учил, и съм много доволен от себе си." В коя образователна институция това е адекватно? Където и да отидеш да учиш е ясно, че само и единствено институцията има правото да оценява знанията на учащите и да преценява имат ли те нужните знания да продължат обучението си или да завършат. Да се оценяваш сам е меко казан арогантно.

"Искам да уча SQL, защото се търси повече от Angular, а защо ме спирате?" Ами защото си има процедура. SQL се учи в ниво 3, а за да се обучаваш в ниво 3 трябва да си завършил ниво 2, а за да си завършил нивото трябва да имаш най-много един невзет изпит (което от поне няколко месеца ежедневно го виждам някъде обяснено). Доколкото разбирам си съвсем наясно с всички тези предпоставки и в частност с последната. Никой не те спира да гледаш лекциите по SQL; пък може като ги изгледаш да си поставиш оценка отличен 6.

"JavaScript SPA и AngularJS много си приличат, дори заданията са подобни едно на друго. Малко HTML + REST заявки е и в двете места." Като са толкова близки предметите, какво ти костваше с малко HTML + REST да отидеш на една защита и да изкараш някаква оценка?

"вие искате да загубя 4 месеца" Не, СофтУни искат хората да се научат и като завършат да бъдат кадри на ниво. И затова се дава възможност - който по някаква причина не успее за 4 месеца да научи каквото трябва, да го научи за 8 месеца. Аз доколкото разбирам ти нямаш никакви проблеми с тази концепция, просто си бесен, че не са те оценили подобаващо и че те карат да спазваш правилата, които всички останали спазват.

"Това което може да стане е да ми се извините адекватно и подобаващо" Аз мисля, че ти дължиш извинение на доста хора, защото се изказваш изключително грубо и нападаш лично почти всеки, който реши да ти отговори на несъстоятелните искания.

Че има какво да се желае от СофтУни - факт. Но има няколко типа хора. Такива, които очакват с фуния да им се налее акъл в главата и като им се каже, че не се справят на нужното ниво, предявават само претенции. Такива, които като видят, че нещо не е наред дават конструктивна критика и предложения кое как би било по-добре да се направи в бъдеще. И такива, които реално се заемат да направят нещата по-добри, с лични усилия.

Това, което отличава първата група от другите две е, че вместо да разглеждат университета като общност от хора, които искат да се развиват и си помагат взаимно, те гледат на него като на сергия от битак, където може да дадат 2 лв. и да получат знания наготово. Еми не става. Ако намериш място, където става - успех ти пожелавам там.

Аз мисля, че темата е крайно време да бъде заключена. И нямам никакво желание да чета поредна лична нападка от страна на автора. Предполагам никой не я е репортнал заради сеира, но нещата отдавна прекрачиха границите на смислената комуникация.

10
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.