Loading...
Petya avatar Petya 2461 Точки

Нова концепция за проверка на домашни: до 3 дни след изтичане на срока за предаване

Здравейте, колеги,

Както знаете, всички в СофтУни ценим високо Вашето мнение и се опитваме да се вслушваме и да променяме това, което не Ви харесва и което може да бъде подобрено с наличните ресурси. Във връзка с оплаквания, че моделът на проверка на домашни не работи добре, и вследствие от предложение, направено от RoYaL в една от темите във форума, въвеждаме ново правило. Спрямо него домашни от определена лекция ще могат да бъдат оценявани до 3 дни след изтичане на срока за предаване на решенията за същата лекция. Тоест за да получите точки от проверка на домашни, трябва да:

  • сте предали своето домашно за лекцията;
  • да е изтекъл срокът за предаване на домашното;
  • да сте проверили поне 3 домамшни и оценките Ви да са маркирани като "полезни" от проверявания, като проверката трябва да е станала в срок от 3 дни от изтичаве на срокът за предаване.

Нашите мотиви:

  • писането и проверяването на домашни е важна част от нашата концепция за практическо обучение;
  • прегледът на чужд код е важна част от ежедневието на всеки програмист;
  • докато проверявате може да срещнете решение, за което Вие самите не сте се сетили;
  • по-полезно е да има коментари и оценки към домашно няколко дни след като сте го предали, а не след като мине целият курс, заедно с изпита.

Промяната ще влезе в сила за започващите курсове:

  • за ниво #2 - от JavaScript Applications November 2014;
  • за ниво #1 - от PHP Basics November 2014;
  • за новоприетите от Януари - от Java Basics January 2015.

 

Екипът на СофтУни

51
Важни съобщения 19/11/2014 14:01:15
nina75 avatar nina75 143 Точки

Здравейте, спрямо тази логика срокът за оценяване на домашното от темата 'Дефиниране на класове' от курса ООП-януари 2015 не трябва ли да е 30.01.2015/23.59 ? Крайният срок за предаване беше 27.01.2015/23.59. Извинявам се за въпроса, ако бъркам нещо :)

 

2
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Един колега пусна снощи тема по въпроса, аз преди малко писах мейл на екипа. Не си се объркала.

0
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

Аз докладвах сутринта за грешката чрез бутона "Докладвай грешка". Сега видях, че са го пуснали отново. Друг е въпроса, че според мен трябва да го удължат поне до събота до обяд.

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

И аз тръгнах през бутона да докладвам, но там има надпис, който казва, че той е само за материалите и ако има други проблеми да се ползва формата, затова ползвах нея :)

Намекнах, че няма да е зле предвид недоразумението срокът да бъде удължен, но не знам дали ще реагират.

1
gpetr avatar gpetr 12 Точки

Аз съм потресен от отношението на техния customer service. Току що говорих с тях и ми казаха, че в момента го оправят. Намекнах и аз, че сега трябва да тръгвам за лаб, който е до 22:00 и после имам 2 часа път и няма как да проверя домашните днес. А днес цял ден имах време да проверявам домашни, разчитайки на това, че до вчера срокът си изглеждаше нормален, т.е. до днес включително. А казвам на дамата, че не е моя вината за тяхната грешка на сайта, а тя ми се изрепчи, че съм имал 2 дни на разположение и е трябвало да го направя предните 2 дни, а не да чакам за последния ден. Защо съм бил спал предните 2 дни... Ужас, такова арогантно отношение към клиентите дори и при монополистите не съм срещал...

6
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.