Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ivayloY avatar ivayloY 1 Точки

[Homework] HTML5 Semantics Problem 3

Здравейте,

Как точно трябва да направя така, че като кликна на някой от линковете(Mustang,bmw,etc.) и да се сменя iframe-а ? Трябва ли да имам 5 iframe тага за всеки линк или просто да сменям src-то на iframe-a и как да го направя точно ? Търсих доста в нета, но не попаднах на нещо, което точно би ми помогнало, пробвах, не става, а съм вече почти без идеи. Благодаря предварително!

Поздрави,
Ивайло

Тагове:
0
Web Fundamentals - HTML5
NapushenBuhal avatar NapushenBuhal 17 Точки

и аз видях малко зор, но наистина не е трудно... ключовото е да имаш атрибут name на iframe-a и съответно атрибут target на а-тата (които са вътре в li-тата) със същото име, за да може така да се "свържат"

<iframe name="cars"></iframe>

<ul>

    <li><a target="cars">...</a><li>

    <li><a target="cars">...</a><li>

    <li><a target="cars">...</a><li>

</ul>

 

примерно...

2
20/02/2015 16:40:59
krasidp avatar krasidp 18 Точки

Ако може да ползвам темата и да питам и аз нещо по тази задача.

Задавам размер на iframe, избирам си снимки, които да отговарят на него, но като се отворят вътре и се появява разстояние между тях и фрейма (вляво и отгоре) и се появяват скрол баровете, защото мястото не им е достатъчно. Пробвах да зануля всякакви margin и padding, но така и не ми се получи и направих фрейма малко по-голям, което не е идеално решение и се чудя как да го подобря.

0
batzidi avatar batzidi 3 Точки

Добави marginwidth='0' marginheight='0' на iframe-а и ....

обичам бирата студена ;)

1
krasidp avatar krasidp 18 Точки

Много благодаря, дори не знаех за тези атрибути.

Две бири даже пращам за бързата помощ :)

0
Isibel avatar Isibel 41 Точки

<iframe name="cars" width="180px" height="135px" src="ford.jpg" frameborder="1" scrolling="no"></iframe>

 (scrolling="no")- ще те отърве от скролбаровете smile

 

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.