Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

presian avatar presian 223 Точки

Задачи от Лаб - имаше ли грешки в задачите и примерните отговори, и съответно в джъджа?

На задача 6 както и да го въртя в категория .Net имам някакъв отговор, а в примерния отговор има Null, аз ли съм в грешка или има разлика в базата!

Тагове:
3
Databases Basics
wartus avatar wartus 152 Точки

Аз искам да попитам мога ли някъде да намеря решенията от ЛАБ-а и по конкретно 13-та и 14-та задача ?

0
presian avatar presian 223 Точки

Тук има работеща 14 и почти ама не съвсем 13, положението е същото и с 5 и 9 останалите са ОК

 

P.S. Вече всичко работи без 5!

3
27/02/2015 10:02:00
Anita avatar Anita 360 Точки

Тук  в Lab вече е качено авторското решение от Lab-a.

1
presian avatar presian 223 Точки

За съжаление обаче пета задачка не дава желаните точки и с него ;) 

Може ли някой който има изкарани точки по време на лаба или след това на тази 5 задачка да си даде заявката и резултата да ги сравня, че не виждам къде греша (версията ми е 2014 т.е. не трябва това да е проблема)!

2
27/02/2015 08:35:32
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

И моята версия е 2014 и също не дава точки на 5-та задача дори и с авторското решение. Просто подредбата ти на несортираните колони не е гарантирана! Това си е бъг в самата задача. Е, винаги може да се окаже, че има и друга грешка, но мисля в случая се стигна до този извод.

 

На 13-та задача гледам, че леко е сменено условието на подзадача 3. Преди беше с Берлин, сега искат Париж :). Също така авторското решение на подзадача 4-ри е сгрешено(поне според мен).

WHERE клаузата е с (DATEPART(weekday, CreatedOn) = 1 or DATEPART(weekday, CreatedOn) = 2), а според мен трябва да са CreatedOn = 2 и CreatedOn = 7.

Със стойности 2 и 7 задачата минава и изкарва макс точки в джъджа.

2
27/02/2015 13:15:04
presian avatar presian 223 Точки

За да не изпадам в такива проблеми с деня и месеца аз ползвам DATENAME(WEEKDAY, colomn_name) - връща стринг с деня, а DATENAME(MONTH, colomn_name) връща стринг с месеца

1
Valleri avatar Valleri 304 Точки

@presian - На 14 задача сигурен ли си че ти изкарва 15/15 с това решение, аз я реших без функция с XML PATH и имам същия отговор като теб, но не го приема 

0
27/02/2015 16:40:13
LyudG avatar LyudG 13 Точки

Тази задача 13 ми взе здравето.

Три часа убих с нея заради грешно условие.

Вярното е:

  • на подточка 3: градът е Париж, денят е Петък
  • на подточка 4: денят е Понеделник и Събота, месецът е Февруари 

 

А на задача 9 името на последната колона не е Author (както пише в примера) , а е Username.

Още една грешка:

На задача 14 подточка 2 са разменени условията за сортиране.Да се чете:

  • holding all users in ascending, а не descending
  • all titles of their questions (in descending order, а не ascending)

Дано на изпита няма такива грешки:)

2
27/02/2015 16:21:18
presian avatar presian 223 Точки

Valleri - дава ми точките, сега отново пробвах за всеки случай пак ми ги даде!

0
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Аз също имам проблем с 14-та задача. И аз я реших с XML и не ми работи. Сравних аутпутите от авторското решение с моето с diff checker, 1:1 са. Пробвах и варианта на @presian, и с неговия вариант не успявам да взема нито една точка.

Единственото, което мога да се сетя като вариант 14-та да е направена коректно, но аутпута да е сбъркан от някоя предишна задача, примерно 13-та, но на 13-та съм си изкарал всички точки. Всъщност на всички съм си изкарал точките, без 5-та и 14-та.

0
01/03/2015 01:27:39
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Успях да си изкарам точките на 14-та задача. Ресетнах базата и 14-та задача мина.

Така е, то си го пише в условието, че трябва да се почне задачата с чиста база, ама кой да чете.

0
01/03/2015 12:28:58
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.